Спеціальні потреби

Обмеження для Starlink в Україні має не допустити "ескалації, що може призвести до Третьої світової" - Маск


Ілон Маск відвідує церемонію відкриття нової фабрики Tesla Gigafactory для електромобілів у Німеччині, 22 березня 2022 р. REUTERS/Patrick Pleul
Ілон Маск відвідує церемонію відкриття нової фабрики Tesla Gigafactory для електромобілів у Німеччині, 22 березня 2022 р. REUTERS/Patrick Pleul

Компанія SpaceX обмежує роботу супутникового інтернету Starlink для ЗСУ, щоб не допустити "ескалації конфлікту, який може призвести до Третьої світової війни", заявив керівник компанії Ілон Маск.

"Starlink є комунікаційним хребтом України, особливо на передовій, де майже всі інші можливості Інтернету зруйновані. Але ми не допускатимемо ескалації конфлікту, що може призвести до Третьої світової війни", - написав Маск у Twitter.

Так мільярдер відповів на допис американського астронавта Скотта Келлі, який торік був у Києві й активно підтримує зусилля із допомоги Україні: "Ілоне Маску, Україна вкрай потребує вашої підтримки. Будь ласка, відновіть повну функціональність своїх супутників Starlink. Захист від геноцидного вторгнення не є наступальною здатністю. Це виживання. Будуть втрачені невинні життя. Ви можете допомогти. Дякую вам".

Маск додав, що "термінали SpaceX, як і інші комерційні продукти, призначені для приватного використання, а не для військових, але ми не скористалися своїм правом їх вимкнути". "Ми щосили намагаємося робити правильні речі, де «правильні речі» є надзвичайно складним моральним питанням", - зазначив засновник Tesla і SpaceX та власник Twitter.

Минулого тижня у SpaceX повідомили про вжиті заходи, щоб українські військові не могли використовувати супутниковий інтернет-сервіс Starlink для керування безпілотниками у війні Росії, адже, за твердженням компанії, Starlink надав українським військовим широкосмуговий зв’язок для захисту від російської армії й "ніколи не був призначений для використання у вигляді зброї".

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram.

Нагадаємо, Росія намагається заглушити сигнали Starlink у регіоні, хоча SpaceX протидіє цьому, посиливши програмне забезпечення служби, заявив засновник і керівник компанії Ілон Маск, якого міністр цифрової трансформації Михайло Федоров днями назвав "одним із найбільших приватних донорів майбутньої перемоги України".

Торік президент України Володимир Зеленський запросив Маска відвідати Україну, щоб побачити збитки, завдані країні російськими військами, і зрозуміти ситуацію, перш ніж робити заяви про неї.

Форум

XS
SM
MD
LG