Спеціальні потреби

У Вашингтоні та ще сотнях міст США пройшли марши екологічних активістів


Тисячі екологічних активістів пройшли маршем у суботу у Вашингтоні та ще в близько 300-х американських міст, намагаючись привернути увагу до проблеми зміни клімату.

За словами організаторів, "Народний кліматичний марш" був приурочений до 100-го дня Дональда Трампа на посаді президента США. Організатори маршу висловили своє невдоволення поглядами глави держави на зміни клімату, на питання видобутку вугілля, буріння нафтових свердловин та викидів парникових газів на вугільних електростанціях.

"Політика адміністрації Трампа є катастрофою для нашого клімату і громад", - йдеться у заяві "Народного кліматичного маршу", що об'єднує близько 50-ти ліберальних груп активістів.

У Вашингтоні демонстранти пройшли маршем від Капітолію до Білого дому, де вони провели мітинг.

Близько 300 маршів або мітингів також пройшли у різних містах США.

Партнерські організації, що входили до керівного комітету заходу, включали в основному екологічні групи, але також і кілька професійних спілок, антивоєнних груп та груп захисту меншин.

Окрім проблем, викликаних зміною клімату, під час маршу також піднімались економічні та питання соціальної справедливості.

Тиждень тому у багатьох країнах світу відзначили День Землі. У зв’язку з цим пройшли "Марші на підтрмку науки" за участі вчених, активістів екологічних і правозахисних організацій, любителів природи.

Недавно президент Трамп представив федеральний бюджет, у якому передбачено різкі скорочення коштів на Управління з охорони навколишнього середовища, що змусить скасувати 56 програм і різко зменшить витрати на Бюро дослідів і розвитку.

Запропонований Трампом бюджет також передбачає скорочення витрат на суму в 6 мільярдів доларів на Національний інститут охорони здоров’я США, яка є найбільшою установою біомедичних дослідів у світі.

Дивіться також: Демонстраціями на підтримку науки відзначили активісти у Вашингтоні День Землі

Демонстраціями на підтримку науки відзначили активісти у Вашингтоні День Землі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:19 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG