Спеціальні потреби

Американські політики шукають винних у падінні рейтингу кредитоспроможності США


У перший день після пониження рейтингу кредитоспроможності американського уряду рейтинговим агентством «Standard & Poor’s» курс акцій на Нью-Йоркській фондовій біржі впав на 630 пунктів – найгірший показник за останні три роки. Брокер Кенет Полкері каже, що падіння є надмірною реакцією інвесторів.

«Падіння акцій не є наслідком пониження рейтингу. Насправді, на що його понизили? З потрійного А на подвійне А. США все ще США. Гроші продовжують надходити до казни. А інше агентство Мудді та Фітч присвоїли боргу найвищий рейтинг», – каже Полкері.

Саме про це говорив у своїй заяві у понеділок ввечері і Президент Барак Обама:

«Ринки зростатимуть та падатимуть, але ми залишаємося Сполученими Штатами Америки. Незалежно від того, що говорить одне агентство, країна має рейтинг - потрійне А».

Інші пояснюють різке падіння курсу акцій поганими прогнозами щодо економіки США та світу, як також браком стабільності.

«Я передбачаю, що падіння триватиме протягом довгого часу. Загальна нестабільність лихоманить ринки», – говорить інвестор Дорін Могаверо.

Чимало американців вважають, що причиною падіння ринку є зростання боргу США та нездатність політків у Вашингтоні швидко домовитися щодо шляхів його подолання. Саме цим рейтингове агентство «Standard & Poor’s» і пояснило пониження рейтингу. У своїй заяві його експерти кажуть, що політичний процес став «менш стабільним, менш ефективним та передбачуваним».

«Політики не змогли діяти швидко, аби тримати державні фінанси під контролем», – заявив Виконавчий директор рейтингового агентства «S&P» Джон Чамберс.

І хоча республіканці грали у політичній суперечці не меншу роль, ніж демократи, вони негайно почали звинувачувати у пониженні рейтингу Барака Обаму.

«Відмова Президента відправити у відставку міністра фінансів Тімоті Ґайтнера свідчить про те, що Президент не має жодного плану з відновлення кредитного рейтингу для Сполучених Штатів», – заявила Потенційний кандидат в Президенти від Республіканської партії Мішель Бакмен.

Президента Барак Обама не вважає, що його дії змусили агентство «S&P» понизити рейтинг кредитоспроможності уряду США.

«Проблема полягає не у нестачі планів чи політичних рішень. Проблема - у небажанні вдаватися до серйозних кроків, у відмові діяти в інтересах країни, а не у власних та партійних інтересах, чи з ідеологічних міркувань», – говорить президент Обама.

З цим погоджується міністр фінансів Тімоті Ґайтнер:

«Абсолютно ні. Врешті решт, рейтинг США залежить від Конгресу. Він, згідно з Конституцією, розпоряджається грошами».

У самому Конгресі хочуть знати, чому рейтинг було понижено. Банківський комітет сенату розглядає можливість проведення слухань за участю представників рейтингового агентства «S&P».

Відео - найголовніше

Результати Аспенського безпекового форуму. Відео 
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:45 0:00
XS
SM
MD
LG