Спеціальні потреби

Вол Стріт пережив найгірший день з початку кризи 2008-го року


Вол Стріт пережив найгірший день з початку кризи 2008-го року
Вол Стріт пережив найгірший день з початку кризи 2008-го року

Фондові ринки Азії та Європи обвалились після того як у четвер американський Вол Стріт пережив, як вже назвали фахівці, свій найгірший день з початку кризи 2008-го року. Експерти кажуть, що падіння на ринку виникло через занепокоєння івесторів зростанням боргової кризи в Європі та надто повільним ростом економіки США.

Падіння у четвер індексу Доу Джонса було найгіршим за три роки.

«Інвестори побоюються, що є реальна вірогідність повторення рецесії», – каже консультант-економіст Гью Джонсон.

Менше, ніж за два тижні, вартість акцій на фондовому ринку впала до минулорічного показника. Загалом же з 23-го липня інвестори втратили 940 мільярдів доларів, а персональний пенсійний рахунок середнього американця зменшився майже на 12 тисяч доларів.

Економіка країни залишається кволою. У першому кварталі року вона майже не зросла, у другому - виросла лише на один та три десятих відсотки.

«Економіка США втрачає темп росту, про що свідчать конкретні показники. Інвестори, дивлячись на ці цифри, вирішують, що настав час відійти та почекати», – говорить Джонсон.

Інша погана новина – минулого місяця значно впали обсяги виробництва та споживання. Вперше за три роки американці витратили менше грошей, ніж у попередні місяці.

Невтішною залишається і ситуація на ринку праці. У червні було створено лише 18 тисяч робочих місць. З березня рівень безробіття продовжував зростати: з 8,8 до 9,2 десятих відсотків. Ринок нерухомості також не у кращому стані. Попри те, що потенційним покупцям пропонують нерухомість з найнижчими за весь рік процентними ставками (від 3 то 5), люди просто не купують. За останні п’ять років ціни на нерухомість впали на 20 відсотків.

Цілком зрозуміло, чому на Вол Стріт готуються до найгіршого.
«Гарних новин просто нема. Нема ніяких вагомих причин купувати нині цінні папери», – говорить трейдер Дорін Моґаверо.

Втім, більшість аналітиків погоджується, що головним чинником, який може значно покращити ситуацію – є стрімке пожвавлення ринку праці.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG