Спеціальні потреби

У Каліфорнії назріває конфлікт між владою та рибалками


У західному американському штаті Каліфорнія запроваджують план обмеження та заборони вилову риби та інших морських істот. Масштаби проекту унікальні, адже Каліфорнія за площею перевищує Польщу, а економіка штату перша у США і восьма загалом у світі. Рибалки кажуть, що план місцевих урядовців завдасть суттєвої шкоди їх бізнесу.

На західному узбережжі США сезон крабів у самому розпалі. Рибалка Ед Тавасієф може навіть похвалитися. Він наловив 390 кілограмів крабів. Однак, такі дні незабаром можуть стати рідкістю. Уряд Каліфорнії планує створити у прибережній зоні морський заповідник, що суттєво обмежить майбутній улов Еда, який висловлює своє невдоволення:

«Ви доходите до межі, де запитуєте себе: «Чи варто мені ходити в море заради кількох рибинок?».

Згідно з планом, у багатьох районах вздовж берегів Каліфорнії вилов буде обмежено або повністю заборонено. Захисники природи наполягають, що захист цих районів критично важливий для збільшення популяції риби. За даними ООН, понад 70 відсотків світових запасів риби перебувають на межі виснаження.

Каліфорнія бачить себе лідером у глобальних зусиллях із захисту морського життя, що потерпає через прибережну забудову, забруднення навколишнього середовища і кліматичні зміни.

Виконавчий директор програми захисту морського життя Каліфорнії Кен Вайзман каже:

«Уже існують заповідні зони, наприклад у Флориді і Новій Зеландії, однак до цього часу ще ніхто не створив мережу, в яку потрапляє вся прибережна зона штату, і в цьому унікальність проекту. Думаю, це започаткує тенденцію і у нас буде чистіший океан».

За порушення обмежень на рибальство передбачені суворі покарання – шість місяців ув’язнення або штраф у розмірі до тисячі доларів. Заповідна зона не матиме жодних знаків чи буйків, що позначатимуть її кордони. Рибалки повинні будуть самостійно стежити за опублікованими повідомленнями чи користуватися навігаційною системою, аби не потрапити на заборонені території.

А от рибам, як зауважує біолог Стівен Вайсберґ, технологія не потрібна:

«Через деякий час риби самі зрозуміють, де знаходяться кордони, і можна буде побачити, як вони утримуються у цих зонах».

У той час, як рибалки Каліфорнії приглядаються до інших рибних місць, науковці планують почати відстеження новостворених заповідників, щоб перевірити їх вплив на морське життя і здоров’я океану.


XS
SM
MD
LG