Спеціальні потреби

Виконавці традиційної мексиканської музики покидають США через безробіття


Виконавці традиційної мексиканської музики покидають США через безробіття
Виконавці традиційної мексиканської музики покидають США через безробіття

Неабияку реакцію в американському суспільстві та політикумі викликала заява президента Барака Обами про те, що його адміністрація має намір переглянути плани щодо депортації 300 тисяч нелегальних іммігрантів. Тепер, певні категорії нелегалів, як наприклад ветерани американської армії чи студенти, яких привезли до країни батьки, – зможуть залишитися в США. Розуміючи, що депортувати кожного, хто приїхав в країну нелегально, практично неможливо, влада Сполучених Штатів має намір зосередитися у першу чергу на тих особах, які здійснили злочин.

Чимало іммігрантів – як легальних, так і нелегальних, – повертаються до країн, з яких вони походять, добровільно. Причина цього – безробіття та загалом складана економічна ситуація в країні. Серед них – виконавці традиційної мексиканської музики Маріячі. Ця музична традиція була заснована у ХІХ-му столітті в Мексиці та мігрувала до Лос-Анджелеса. Сьогодні сюди з`їжджаються сотні музикантів Маріячі. Деякі з них грають у ресторанах. Інші приходять сюди, у центр міста, у пошуках роботи.

Дейвид Мартін та інші музиканти, вдягнуті у традиційні костюми «чарро», регулярно приходять на Площу Маріячі. Вони сподіваються, що їх наймуть родини, аби вони зіграли на весіллях, днях народженнях та інших святах. Але, каже Девид, з поганою економікою кількість замовлень різко впала:

«Дуже-дуже погано. Замовлення впали більше, ніж на 50%. І стає все гірше. Чимало Маріячі повертаються до Мексики. Деякі просто кидають професію, а інші ледве тримаються».

Карлос Пачехо працює в аеропорту. Він грає музику Маріячі, аби зібрати гроші на власний будинок:

«Все, що впливає на прибутки населення, зачіпає і нас. Якщо у людей мало грошей, то вони не будуть збирати великі вечірки, не будуть наймати музикантів».

Дейвид Мартін каже, що до рецесії на одну приватну вечірку могли найняти вісім музикантів, зараз наймають по п`ять, якщо взагалі наймають.

Дейвид каже, що музиканти зі стажем у кілька десятиліть, як наприклад він, мають й інші проблеми:

«Деякі нові музиканти грають за копійки, а деякі і грати не вміють. Це псує репутацію нам усім. Люди починають думати, що ми не професійні музиканти і не наймають нас».

Мартін каже, що деякі музиканти нещодавно сформували Спілку Маріячі. Його члени зобов`язалися брати не менше, ніж 50 доларів за годину гри. Але деякі готові працювати і за менше:

«Якщо мене наймають на кілька годин, то я можу зробити знижку у 5-10 доларів. Це не така вже і велика різниця», – каже Карлос Пачехо.

Також музиканти побоюються, що коли люди звикнуть платити Маріячі дуже мало, вони і далі будуть розраховувати на низьки ціни, навіть після того, як економіка покращиться.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG