Спеціальні потреби

HRW: Сили Малі та "Група Вагнера" коять звірства у Малі


Архівне фото: російські бойовики у Малі. (French Army via AP)
Архівне фото: російські бойовики у Малі. (French Army via AP)

Правозахисна організація Human Rights Watch у понеділок заявила, що збройні сили Малі та, "імовірно" найманці "Групи Вагнера", "з грудня 2022 року стратили та спричинили насильницьке зникнення кількох десятків мирних жителів у центральному регіоні Малі".

За даними HRW, сили Малі та "Група Вагнера" також "знищили та розграбували цивільне майно та, ймовірно, катували ув’язнених у військовому таборі".

Правозахисна група заявила, що опитала 40 людей, які знають про інциденти, у тому числі 20 свідків зловживань, трьох членів сімей жертв, двох лідерів громади, п’ятьох малійських громадських активістів, вісьмох представників міжнародних організацій і двох політичних аналітиків із Сахелю.

HRW повідомила, що також "переглянула відео, яке демонструє докази жорстокого поводження з боку малійських солдатів і пов’язаних з ними іноземних сил".

Міністр закордонних справ Малі Адулайе Діоп закликав Раду Безпеки ООН "негайно" вивести миротворчі сили ООН у Малі, MINUSMA, через кризу довіри між малайськими офіційними особами та 15 000 членами MINUSMA.

Міністр закордонних справ Малі Адулайе Діоп закликав Раду Безпеки ООН «негайно» вивести миротворчі сили ООН у Малі або MINUSMA через кризу довіри між малійськими офіційними особами та 15 000 членами MINUSMA.

Рада Безпеки вирішила припинити присутність MINUSMA в Малі, але її персонал залишатиметься там до 31 грудня. У зв’язку з майбутнім припиненням присутності MINUSMA в Малі Каріне Канеза Нантуля, заступник директора HRW по Африці, сказала: "Африканський Союз та Економічне співтовариство західноафриканських держав (ECOWAS) повинні висловити стурбованість серйозними порушеннями з боку малійських збройних сил і їхніх союзників, очевидно, бійців "Групи Вагнера", і посилити тиск на малійську владу, щоб припинити ці порушення та притягнути винних до відповідальності".

  • 16x9 Image

    Англомовна служба Голосу Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG