Спеціальні потреби

"Нам треба знову стати братами по зброї" - Макрон зустрічається з Байденом у Білому домі  


Президент Франції Еммануель Макрон - перший світовий лідер, якого Джо Байден приймає з державним візитом після того, як став президентом
Президент Франції Еммануель Макрон - перший світовий лідер, якого Джо Байден приймає з державним візитом після того, як став президентом

Президент США Джо Байден приймає у Білому домі президентську родину Франції - Еммануеля Макрона з дружиною Бріжит Макрон.

Це перший державний візит у Білому домі з моменту вступу Байдена на посаду президента.

Як повідомлялось раніше, серед головних тем обговорень лідерів США та Франції - війна Росії в Україні та вплив Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Перед переговорами у Білому домі у четвер обидва президенти заявили про загрози з боку російської агресії.

“Як союзники по НАТО, разом з Європейським Союзом, “Групою семи” і нашими партнерами по всьому світі, Франція та Сполучені Штати протистоять загарбницьким прагненням Володимира Путіна та жорстокій війні Росії проти України, яка знову зруйнувала мир на європейському континенті”, - сказав президент США Джо Байден.

Президент Франції закликав партнерів знову стати “братами по зброї” перед обличчям російської загрози.

“Ми маємо обов'язок перед спільною історією. У час, коли війна повертається до Європи з російською агресією проти України, і у світлі численних криз, з якими зіштовхнулися наші нації та суспільства, нам треба стати братами по зброї знову”, - заявив Еммануель Макрон.

Напередодні під час зустрічі із французькою громадою у Вашингтоні президент Макрон сказав, що втрати від війни в Україні є значно вищими для Європи, ніж для США, і що Європа ризикує економічно відстати, якщо субсидії викачають нові інвестиції. Це, за словами Макрона, може “розколоти Захід”.

Серед інших тем порядку денного президентів США та Франції - ядерна програма Ірану та безпека в регіоні Сахель в Африці.

Форум

XS
SM
MD
LG