Спеціальні потреби

У Литві Україні та Зеленському присудили Премію свободи й запросили його на вручення у січні


Візит президента України Володимира Зеленського до Вільнюса, 27 листопада 2019. (AP Photo/Mindaugas Kulbis)
Візит президента України Володимира Зеленського до Вільнюса, 27 листопада 2019. (AP Photo/Mindaugas Kulbis)

Литва присудила цьогорічну Премію свободи Україні та президентові Володимиру Зеленському. Рішення одноголосно підтримали усі 113 литовських законодавців.

«Сьогодні Україна – це європейська демократія, яка змушена боротися за виживання своєї території, культури та народу, а також за свободу за всіх нас. Ось чому Комісія Премії свободи запропонувала вручити Премію свободи цього року президентові України за його заслуги та заслуги українського народу у їхній боротьбі за незалежність, свободу та демократію перед воєнною агресією Росії», – заявила речниця Сейму Литви Вікторія Чміліте-Нільсен.

«Як президент України, він перебуває на передовій цієї боротьби за свободу, своїм особистим лідерством та прикладом надихаючи мільйони людей в Україні на те, щоб вони чинили опір і не здавалися. Він також об'єднав світову спільноту проти злочинного режиму Путіна», – сказала вона.

Сейм також надіслав запрошення Зеленському приїхати до Вільнюса 13 січня для отримання премії Свободи. Однак, «мабуть, очікувати його приїзду не дуже реально», - заявила Чміліте-Нільсен, повідомляє литовський канал LRT.

Раніше Голос Америки повідомляв, що Премію Сахарова за свободу думки цьогоріч Європарламент присудив мужньому народу України в особі президента Зеленського, лідерів та громадянського суспільства, які, як відзначила президентка Європарламенту Роберта Мацола, у протистоянні російській війні «захищають весь наш континент, наші цінності, свободу, верховенство права і демократію». Номінація відзначила роль ДСНС України, волонтерки Юлії Паєвської, правозахисниці Олександри Матвійчук, мера Мелітополя Івана Федорова, а також руху громадянського опору окупації «Жовта стрічка».

Також американський журнал Time назвав президента України Володимира Зеленського та дух України людиною 2022-го року. «Незалежно від того, чи битва за Україну сповнює надією чи страхом, Володимир Зеленський зарядив світ так, як ми не бачили десятиліттями», - пояснив свій вибір у середу Едвард Фелсенталь, головний редактор TIME.

А Нобелівську премію миру цьогоріч присудили «Українському центру громадянських свобод», ув’язненому білоруському активісту Алесю Бяляцькому та російській правозахисній організації «Меморіал». Під час церемонії нагородження українська лауреатка, очільниця «Центру громадянських свобод» Олександра Матвійчук сказала, що українці у цій війні борються «за свободу у всіх її сенсах» і платять за це «найвищу ціну».

Форум

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG