Спеціальні потреби

Литовські компанії терміново прислали Україні обладнання для ремонту енергооб'єктів


Фото: пожежники працюють на тепловій електростанції, що постраждала від обстрілів в Житомирі, 18 жовтня 2022 року. (Фото Української служби надзвичайних ситуацій через Reuters)
Фото: пожежники працюють на тепловій електростанції, що постраждала від обстрілів в Житомирі, 18 жовтня 2022 року. (Фото Української служби надзвичайних ситуацій через Reuters)

Литовські компанії Litgrid та Amber Grid доставили в Україну устаткування для ремонту пошкоджених енергооб'єктів. Обладнання вартістю майже 100 000 євро допоможе відремонтувати пошкоджені підстанції та газопроводи, повідомили в компаніях.

"Литва всіма можливими способами допомагає Україні", - твітує Міністерство закордонних справ країни, яке допомогло в організації поставки.

"Через цілеспрямовані напади Росії на українську інфраструктуру, Litgrid та Amber Grid терміново надіслали устаткування обсягом майже 100 000 євро, щоб ремонтувати електропідстанції та газові трубопроводи", - повідомляє компанія.

"Витік газу під час війни становить подвійну загрозу зриву поставок газу а також вибуху трубопроводу, - заявив керівник компанії-оператора мережі литовських газорозподільчих станцій Amber Grid Немунас Бікніус. - Тому швидкий ремонт трубопроводів надвичайно важливий".

Керівник Litgrid Рокас Масіуліс заявив, що компанія швидко відгукнулась на запит "Укренерго": "Деяке устаткування вже в Україні і буде використано для відбудови високовольтних розподільчих станцій. Ми повністю розуміємо насукільки функціонуюча енергоінфраструктурв важлива для українців".

Литва - не єдина європейська країна, яка допомагає Україні відновити енергетичну інфраструктуру, мовиться в повідомленні.

Через напади Росії на інфраструктуру, Україна проводить вимушені відключення електроенергії в низці областей.

"Обмеження всіх категорій споживачів необхідні, щоб зменшити навантаження на мережі, забезпечити стале балансування енергосистеми та уникнути повторних аварій після того, як електромережі були ушкоджені ракетними обстрілами та атаками дронів росіян.

Такі заходи дають можливість енергетикам якомога швидше відновити ушкоджені енергооб’єкти, балансувати систему та забезпечувати енергоживленням всіх споживачів", - йдеться в соцмережевому повідомленні "Укренерго" від 28 жовтня.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG