Спеціальні потреби

Діти у Лівії не ходять до школи


Діти у Лівії не ходять до школи
Діти у Лівії не ходять до школи

У Лівії внаслідок триваючого військового конфлікту закрилося багато навчальних закладів. Деякі освітяни, наприклад у Бенгазі – опорному пункті повстанських сил, не вважають це великою трагедією, оскільки у системі освіти повністю панувала ідеологія режиму Муаммара Каддафі.

Життя у Бенгазі поволі налагоджується. За останні кілька тижнів у місті запрацювали школи. Щоправда вчаться діти неповний день -- не вистачає вчителів. Та й не всі батьки охоче відпускають дітей з хати.

«Батьки побоюються, адже стріляють та всякі інші речі відбуваються», – каже Гусейн Аль-Авамі.

Гусейн Аль-Авамі був директором школи, вийшов на пенсію, а тепер повернувся, щоби допомогти поновити навчання. Він сподівається, що заняття відволікатимуть дітей від конфлікту. І хоча уроки обмежуються лише мистецтвом і працею, вчителі знають, що діти зайняті чимось корисним.

У між часі, освітяни заговорили про те, що треба реформувати систему освіти, в якій надто багато уваги приділялося заслугам Муаммара Каддафі.

З цим погоджуються і учні. Десятирічний Ясер згадує про предмети, які викладалася у школі до початку конфлікту.

«Нам викладали соціальні науки, зокрема житло-будівельний предмет, ми не багато чому навчилися», – говорить хлопчик.

Навіть старше покоління ще добре пам’ятає, як у школі вивчали твори Муаммара Каддафі.

«Нам викладали соціальні науки, зокрема житло-будівельний предмет, ми не багато чому навчилися», – розповідає мешканець Бенгазі Адель Адаш.

Ясер, який тепер проводить багато часу на дитячому майданчику сподівається, що одного дня у нього буде можливість глибше вивчати його улюблений предмет математику.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG