Спеціальні потреби

Розкішні маєтки родини Каддафі стали доступними для пересічних лівійців


Лівійські повстанці вимагають, щоб уряд Алжиру вислав назад у Лівію родину диктатора Муаммара Каддафі. Алжирські урядовці підтвердили, що дружина Каддафі, донька і двоє його синів на машині таємно перетнули кордон їхньої країни у понеділок, рятуючись від повстанців, які захопили Триполі. За деякими повідомленнями також у Алжирі перебувають внуки Каддафі та інші родичі. Виїхавши з країни, родина Каддафі залишила після себе свої маєтки і всі тепер можуть на власні очі побачити яке розкішне життя вели родичі диктатора.

Виглядає, що найстарший син Муамара Каддафі Мухамед ні на хвилину не сумнівався, що його батько швидко приборкає народне повстання. Шість місяців, поки в країні точилася громадянська війна, Мухамед Каддафі будував у Триполі новий будинок, куди збирався перевезти свою родину.

На щойно куплених меблях досі висять цінники. У коробці акуратно складений крем для полірування шкіряних диванів.

Але сьогодні новенькі покої сина диктатора журналістам «Голосу Америки» показує не господар дому, а Могамед Араб – учасник повстанського руху, який живе по-сусідству.

Втім син лівійського диктатора все ж хвилювався за власну безпеку і намагався підготуватися. За його книжковою шафою сховані двері в таємну кімнату. Автомобіль у дворі – майже куленепробивний. А всі вхідні двері – посилені стальною арматурою.

Повстанці оточили цей будинок минулого тижня і Мухамед Каддафі погодився здатися в полон. Але незабаром урядові війська відбили будинок у повстанців і дозволили старшому сину диктатора втекти, як зараз вважається, у сусідній Алжир.

Схожа історія сталася з єдиною донькою Каддафі – Аішою. Вона навіть не мала часу спакувати свої речі і, як тільки повстанці увійшли минулого тижня у Триполі, – втекла з країни.

Раніше її будинок був за сімома замками. Навіть фотографуватися перед ним було заборонено. Сьогодні дім доньки диктатора вільний для доступу кожного.

У місті, де немає водопроводу, тепер ніщо не може втримати дітей від купання у шикарному басейні лівійської принцеси. Поряд з басейном – приватний салон краси і спа, велика розважальна кімната з кінотеатром і гардероб, якому можуть позаздрити французькі модниці.

Аішу Каддафі називали Клаудією Шиффер Північної Африки. Протягом революції вона була палкою учасницею подій, закликаючи народ стати на підтримку свого батька – Муаммара Каддафі.

Зараз навіть найбільшим прихильникам Каддафі стає зрозуміло, що Аіша захищала режим свого батька не заради інтересів людей, а щоб зберегти власний розкішний стиль життя, який забезпечували їй привласнені доходи від видобутку нафти.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG