Спеціальні потреби

Луценка знову не відпустили


Луценка знову не відпустили
Луценка знову не відпустили

Тиждень почали із гучних судових засідань. В одному суді, в понеділок, судили Юлію Тимошенко та Юрія Луценка. На засідання обох привезли в одній машині. Колишній міністр внутрішніх справ сидить вже 225 днів у СІЗО, колишня прем’єр-міністр поки що декілька днів.

Як і завжди, під час засідання захисники Луценка заявили клопотання про зміну арешту на інший запобіжний захід. Cуд знову відмовив. Екс-міністр відзначив, що в неділю минуло 225 днів, як той «перебуває за ґратами за надуманими звинуваченнями Генпрокуратури». Луценку також зачитали обвинувачення, на що той заявив, що не вважає себе винним, та не розуміє суть, у чому його звинувачують.

Прокоментував Юрій Луценко і арешт у п’ятницю. Він підкреслив, що таким чином президент позбувся політичної конкуренції в країні. «Ми розуміємо, що Кіреєв – маріонетка. Фактично рішення про арешт Тимошенко приймалося Януковичем. Я розглядаю це як виклик українському суспільству», – цитує слова екс-міністра сайт «Народної самооборони».

Адвокати Луценка представили суду ряд фактів щодо аналогічних нарахувань стажу співробітникам міліції, як і водію екс-міністра. Всього захисники зібрали 13 подібних листів міністрів внутрішніх справ Миколи Білоконя, Василя Цушка, прем’єр-міністра Азарова та інших. Також захисники запросили клопотання долучити ці дані до кримінальної справи, суд вирішив розглянути питання про залучення по завершенні судового слідства.

Суддя Сергій Вовк також відхилив клопотання Юрія Луценка про відвід прокурорів. За словами Луценка, сторона обвинувачення не змогла «підтримати обвинувачення». Зокрема, екс-міністр запросив клопотання через те, що під час уточнення окремих моментів, прокурори відмовились відповідати.

Наразі ж сторона Луценка очікує ухвалення рішення Європейського суду з прав людини. Захист звернувся до міжнародного органу, звинувачуючи українське правосуддя у незаконному затриманні, арешті та порушенні права на захист Юрія Луценка. За словами адвоката Ігоря Фоміна, рішення Європейського суду з прав людини визнані Україною і обов’язкові для виконання. За підрахунками захисту, рішення із Страсбурга повинно бути прийнято наприкінці серпня-початку вересня.

Інші прихильники заарештованого опозиціонера збираються біля Печерського суду разом із прихильниками Тимошенко. Акція оголошена безстроковою. Як стверджує депутат від «Народної самооборони», Юрій Гримчак, представники опозиційних парламентських партій в п’ятницю об’єдналися у Комітет опору диктатурі в Україні. Метою є «об’єднати зусилля проти наступу диктатури в Україні».

Наступне засідання почнеться з опитування свідків. Із сторони обвинувачення їх нараховується 148.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG