Спеціальні потреби

Адвокати Луценка: справа проти екс-міністра розвалюється


Луценко перед українською Фемідою
Луценко перед українською Фемідою

Захист колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка твердить, що справа проти нього розвалюється. Таку заяву адвокати зробили після заслуховування в суді чергових свідків. Вони, на думку самого Луценка, заперечили будь-які порушення під час приняття на роботу в МВС водія екс-міністра Леоніда Приступлюка. Підсудний заявив, що із дев’яти вже допитаних на суді свідків восьмеро твердять про фальсифікацію свідчень, які збирали слідчі. Ще один свідок начебто заявив, що не обізнаний із обставинами справи. Крім того, колишній керівник апарату МВС Володимир Шаповал поскаржився, що під час допитів слідчі чинили тиск на нього. Та й саме спілкування із правоохоронцями тривало до пізньої ночі. Все це дало підстави екс-міністру твердити, що справу проти нього потрібно закрити:

«Якби у нас був незалежний суд, ще з минулого засідання справа проти Луценка мала б стати справою проти прокуратури, яка таким чином збирає докази, щоб вчинити політичну розправу над Луценком. Все, що вони написали в ось цій макулатурі на тисячу сторінок під назвою «обвинувальний висновок», не підтвердилось жодним свідком обвинувачення», – зазначив він.

Натомість прокуратура заперечує твердження захисників Юрія Луценка. Прокурор Дмитро Лобань заявляє, що свідки не відмовляються від показів, а підтверджують вину екс-міністра: «Твердження адвокатів про те, що справа розвалюється, це їхнє бажання – вони бажане видають за дійсне. Насправді свідки, в тому числі й сьогоднішні, повністю підтвердили покази – ті, які вони давали на досудовому слідстві», – заявив Лобань. Він твердить, що під час допиту в суді обидва свідки підтвердиди, що водій екс-міністра Леонід Приступлюк фактично не виконував обов’язків співробітника департаменту розвідувально-пошукової діяльності МВС, на яку його прийняли.

Не прислухався до аргументів захисту й суд. Він вкотре відмовив йому у зміні запобіжного заходу із утримання під вартою – мовляв, підстав для цього немає. Раніше суд проігнорував скарги підсудного на погіршення здоров’я, визнавши, що належні медичні послуги він може отримати і в слідчому ізоляторі. За даними Луценка, обвинуваченню залишилось допитати понад сто свідків. Він побоюється, що процес над ним затягнеться до середини наступного року.

XS
SM
MD
LG