Спеціальні потреби

Адвокатам Луценка дали тиждень, щоб ознайомитися з матеріалами справи


Адвокатам Луценка дали тиждень, щоб ознайомитися з матеріалами справи
Адвокатам Луценка дали тиждень, щоб ознайомитися з матеріалами справи

Київський суд переніс засідання у справі Юрія Луценка на 20 червня. Судді задовольнили клопотання адвокатів екс-міністра внутрішніх справ, які просили надати їм час для ознайомлення з матеріалами справи.

За справу Луценка колишній прокурор Донецької області Олексій Баганець взявся нещодавно, тому просив суд відкласти поточне засідання хоча б на місяць, щоб прочитати 47 томів справи. Екс-міністр, за його словами, читав власну справу протягом чотирьох місяців.

Протягом суду Юрій Луценко наполягав на розгляді його справи судом присяжних, а також виступив проти розгляду справи суддею Сергієм Вовком. Перед журналістами Луценко зазначив, що той «особисто зацікавлений» в його обвинуваченні. Екс-міністр пояснив, що суддя Вовк може помститися за порушення справи проти нього під час керівництва Луценка в МВС.

«В таких умовах розгляд справи суддею Вовком носить характер фарсу і політичної розправи», – заявив Юрій Луценко.

Заяву Луценка щодо свого відводу Сергій Вовк передав до Генпрокуратури, заявивши, що це не є компетенцією суду. Після того Юрій Луценко оголосив відвід усій колегії суддів, що ті відхилили. Адвокати ж визначили це рішення порушенням права на справедливий суд.

«Безпрецендентним випадком» однопартійці екс-міністра назвали і той факт, що Україна проігнорувала запит Європейського суду з прав людини щодо Луценка. За словами депутата Юрія Гримчака, «навіть російський уряд відповідав вчасно по справі Ходорковського і Лебедєва, хоча для них це вкрай болюча тема».

У четвер правомірність справ проти Тимошенко та Луценка поставили під сумнів у Європейському парламенті. В резолюції, за яку проголосувала більшість депутатів, висловлюється стурбованість «зростанням виборчого переслідування фігур політичної опозиції в Україні». Документ підтримує прохання омбудсмена Ніни Карпачової до Генпрокуратури розглянути можливість застосування іншого запобіжного заходу стосовно Луценка.

Також Європарламент закликає не заважати розслідуваннями активній участі Юлії Тимошенко у політичному житті країни та міжнародних зустрічах.

Дали свій висновок щодо правосуддя по відношенню до Луценка і в Данському Гельсинському комітеті. Начальник поліції і заступник начальника данської служби безпеки Мікаель Лінгбо, оглянувши українське законодавство та поспілкувавшись із місцевими експертами, резюмував: «досвіченим оком видно, що обвинувачення проти колишніх міністрів дещо надумані, і мають скоріше політичну мету, ніж кримінальну».

Мікаель Лінгбо зазначає, що в разі, якщо буде підтверджено вибірковість правосуддя до таких справ – це свідчитиме про порушення Україною численних міжнародних зобов’язань.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG