Спеціальні потреби

Луценка просять звільнити з-під варти за станом здоров’я


Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко розмовляє з дружиною
Колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко розмовляє з дружиною

Екс-міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко готовий іти на радикальні кроки, щоб домогтися звільнення з-під варти. У четвер опозиційний політик оголосив, що опиратиметься примусовому годуванню, якщо співробітники слідчого ізолятора спробують нагодувати його із застосуванням сили. Заяву про свій намір Луценко передав через дружину генпрокурору Віктору Пшонці.

Рідні арештованого екс-урядовця кажуть про різке погіршення його самопочуття. Дружина твердить, що лише протягом доби чоловік втратив 3 кілограми. Адвокати та рідні колишнього міністра протягом останніх днів роблять безуспішні спроби домогтися його звільнення з-під варти за станом здоров’я.

Напередодні захисники і дружина політика вже звернулися до Генпрокуратури із клопотанням, пояснюючи його різким погіршенням самопочуття арештованого. Луценко відмовився від їжі 22 квітня, протестуючи проти незаконного, на його думку, арешту. У заяві на ім’я керівництва ГПУ та слідчого наголошується, що за час перебування в слідчому ізоляторі екс-урядовець втратив 14 кілограмів ваги та має різкі перепади тиску і значний вміст в крові ацетону.

Щоб усунути всі формальні перешкоди для звільнення підзахисного, адвокати також вирішили відмовитися від права ознайомлюватися із матеріалами кримінальної справи. Суд, який продовжив Луценку термін утримання під вартою, мотивував своє рішення саме тим, що захисники не вивчили всіх зібраних слідчими доказів. У поданні просять ГПУ змінити запобіжний захід до екс-міністра із утримання під вартою до підписку про невиїзд або взяття на поруки.

У Генпрокуратурі заперечували інформацію про значне погіршення стану здоров’я арештованого, назвавши його задовільним. Мовляв, з 1 травня він вирішив добровільно приймати калорійну суміш, щодня його оглядають лікарі. Дружина Луценка наполягає, що до її чоловіка застосовують процедуру примусового годування, яку назває катуванням.

Про намір підтримати клопотання про звільнення Луценка з-під варти заявила і уповноважена Верховної ради з прав людини Ніна Карпачова, яка напередодні відвідала екс-міністра в слідчому ізоляторі. Омбудсмен пообіцяла направити заяву Генпрокурору України Віктору Пшонці. Карпачова не вбачає підстав для відмови адвокатам Луценка.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG