Спеціальні потреби

Юрій Луценко потрапив до лікарні


Юрій Луценко із своєю дружиною
Юрій Луценко із своєю дружиною

Адміністрація слідчого ізолятора перевела колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка до лікарняного стаціонару. У ГПУ повідомили, що дозвіл на проведення медобстеження дав слідчій, втім не роз'яснили з чим пов'язане це рішення.

Натомість рідні і захисники Луценка говорять про значне погіршення його здоров'я, викликане голодуванням, що триває 19 днів. Дружина політика після зустрічі із чоловіком в СІЗО розповіла, що той втратив майже 20 кілограмів ваги і має серйозні проблеми із серцем і загострення цукрового діабету. Вона каже про погіршення стану ув'язненого і його твердий намір продовжити голодування до звільнення з-під варти, яке Луценко називає незаконним. Родина екс-міністра має дані, що адміністрація ізолятора звернулася до суду і слідчого за дозволом примусово годувати ув'язненого.

Адвокати звертають увагу, що Генпрокуратура залишила без відповіді звернення щодо підстав утримання Луценка під вартою. На думку захисника політика Ігоря Фоміна, нині немає жодних формальних причин його перебування у слідчому ізоляторі.

«Немає ніяких підстав тримати Юрія Луценка під вартою і немає ніяких підстав не передавати цю справу до суду, щоб той призначив попереднє судове засідання. Навіть ті надумані формальні приводи, про які говорила прокуратура (що він читає справу, чи не читає, чи так читає справу, чи не так) на сьогодні відсутні, оскільки захисники відмовились з ознайомлення з матеріалами справи. На сьогодні немає навіть надуманих підстав тримати його під вартою», - цитує адвоката Народна самооборона.

Звільнити Луценка з-під варти просить Генпрокурора й уповноважений з прав людини Ніна Карпачова. У листі до генерального прокурора України Віктора Пшонки вона назвала утримання за ґратами опозиційного політика невмотивованим і просить розглянути можливість змінити йому запобіжний захід.

Тим часом екс-прем'єр Юлія Тимошенко намагається через суд скасувати обмеження на пересування Україною і домагатиметься відміни запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд. Лідерка опозиційної партії «Батьківщини» хоче домогтися можливості вільно залишати межі столиці, оскільки, на її думку, не перешкоджає провденню сдідчих дій і завжди з'являється на виклик до слідчого.

Тимошенко також оскаржила в суді порушення проти неї кримінальної справи про перевищення повноважень під час укладення газових контрактів із Російською Федерацією. Судовий розгляд мав відбутися сьогодні, проте був перенесений на середу. Останніми днями захисники Тимошенко активізували дії. До команди адвокатів приєднався юрист-народний депутат Сергій Власенко. Екс-прем'єр каже, що має мало надій на позитивне рішення в своїй справі українських судів і розраховує отримати справедливий вердикт у міжнародних судових інстанціях.

XS
SM
MD
LG