Спеціальні потреби

Вилив нафти загрожує унікальній екосистемі Луїзіани


Між берегами штату Луїзіана та нафтовою плямою у Мексиканській затоці, яка наближається до узбережжя, єдиним бар’єром є невеликі острови. В болотах островів гніздяться пелікани, чайки та інші птахи. Якщо нафта досягне островів, під загрозою опиниться флора і фауна цілого узбережжя.

Говорить захисник навколишнього середовища Мет Рота:

«Болотиста місцевість Луїзіани має унікальну екосистему. Життя усіх ланок тісно пов’язане між собою».

Нещодавні сильні зливи наповнили річку Міссісіпі, збільшивши рівень і тиск води, яка впадає в океан. Влада штату каже, якщо відкрити шлюзи, які закриті з часу урагану Катріна, потік річкової води запобігатиме наближенню плями до берегів.

Такої ж думки і рибалка Блейз:

«Я чув, що губернатор штату розпорядився відкрити шлюзи, щоб чиста вода відштовхувала нафтову пляму від острівних боліт».

Втім, якщо нафта досягне болота, для багатьох видів рослин і тварин це матиме фатальні наслідки.

Захисник довкілля Мет Рота продовжує:

«Нафта покриє рослини, від чого вони можуть загинути, як також може прилипнути до птахів і ссавців».

З часом нафта розчиняється і осідає на дно під впливом бактерій та інші організмів. Однак науковці побоюються, що це на десятиліття завдасть шкоди морським організмам, особливо у солоних водах на схід від Міссісіпі, де водиться багато крабів, риби та устриць.

Про те, які можуть бути наслідки, Мет Рота розповідає:

«Осад вплине на найменші морські організми, які є головною ланкою у харчовому ланцюгу. Відтак токсини перейдуть до риби, ссавців і всіх інших тварин».

Вплив нафтоіндустрії на природне середовище в узбережній зоні штату Луїзіани завжди був гострим питанням. І якщо до цього часу баланс між екологією і промисловістю вдавалося втримувати, то нафтова пляма, яка наближається до берегів, може покласти цьому кінець.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG