Спеціальні потреби

Активісти в Америці закликають до знищення бойовиків «Армії опору Бога»


Активісти в Америці закликають до знищення бойовиків «Армії опору Бога»
Активісти в Америці закликають до знищення бойовиків «Армії опору Бога»

«Армія опору Бога» – це невелика група повстанців, що здебільшого складається з дітей-солдатів. Вони убивають і калічать мирне населення, яке проживає на кордоні між Демократичною Республікою Конго, Південним Суданом, Центральноафриканською Республікою та Угандою.

Угруповання було засноване в Уганді у 80-их роках минулого століття як рух опору чинному уряду. Його створив Джозеф Коні, який оголосив себе духовним лідером. У 2005-му Міжнародний кримінальний суд видав ордер на його арешт, звинувачуючи Коні у скоєнні злочинів проти людства. Втім, захопити його все ще не вдалося.

І сьогодні американський уряд відправляє в той регіон близько сотні військових радників, завданням яких буде допомогти Уганді та іншим африканським країнам покінчити з цим угрупованням. Джон Брадшоу є одним з тих, хто вітає такий крок США і, разом з тим, закликає вдатися до ще жорсткіших дій.

«Сто військових радників – це дуже важливий крок, але його недостатньо. Ми хочемо домогтися, щоби нинішня адміністрація вдалася до активніших заходів і зробила все можливе», – каже виконавчий директор програми «ENOUGH PROJECT» Джон Брадшоу.

Спроба Уганди у 2008-му році розгромити угруповання закінчилася тим, що «Армія опору Бога» лише посилила свої атаки на мирне населення. Джон сподівається, що цього разу Коні таки впіймають і віддадуть під суд навіть попри те, що наразі дуже важко встановити, де переховується лідер повстанців.

«Надходить багато звітів про місце його перебування. Він, як виглядає, довгий час знаходився на території Конго. Тому нам і потрібні кращі експерти з розвідки і допомога американських радників, які б прибули туди і зробили свої висновки», – говорить Джон Брадшоу.

Майкл Поффенберґер, який працює у заснованій у Вашингтоні правозахисній групі, більшість свого професійного життя присвятив боротьбі з повстанцями. Він розповідає, як «Армія опору Бога» неодноразово використовувала дітей і жінок в якості живого щита, коли воювала з урядовими військами.

«Ми сподіваємося, що з допомогою США можна буде знайти нові способи, як захистити дітей під час військових операцій, а також – як спонукати їх відмовитися від участі в злочинах цього угруповання та втекти», – говорить Майкл Поффенберґер.

Активісти також хочуть бачити активнішу участь регіону у боротьбі з цією проблемою, а також кращу координацію зусиль. Йдеться про навчання солдатів, котрі воюватимуть з повстанцями, основним правам людини – адже воювати вони будуть здебільшого проти підлітків. Про кращу підготовку спецназу з інших африканських країн. А також - про технічну підтримку з боку Європи. Втім, зазначають вони, вирішення проблеми не може розглядатися лише у військовій площині. Воно мусить включати також суттєві програми роззброєння і надання економічної допомоги територіям, на яких діє «Армія опору Бога».

XS
SM
MD
LG