Спеціальні потреби

Місцеві вибори в Україні будуть весною і за новою системою


Місцеві вибори в Україні будуть весною і за новою системою
Місцеві вибори в Україні будуть весною і за новою системою

Найвищі посадові особи в Україні знову говорили про місцеві вибори. Голова Верховної ради Володимир Литвин заявив, що датою виборів до органів місцевого самоврядування буде визначений березень 2011 року.

«Йдуть дебати щодо дати проведення територіальних виборів. Ми з вами, очевидно, єдині в тому, що це – березень 2011 року», – сказав В.Литвин під час пленарного засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, яке відбулося в Криму.

Литвин виступає за зрозумілі та прозорі правила гри на місцевих виборах. Він каже: «треба зробити все, аби ми знову нічого не наламали», і наголошує на розробці одного документа – єдиного і уніфікованого, аби перед початком виборчої кампанії не змінювати правила її проведення «під політичний момент».

Нині спікер визнає, що з цього питання не було вироблено спільних рішень і що їх треба шукати.

Цю заяву Литвина в Луганську коментував президент Янукович. За його словами, нині головне – не дата, а принципи, на яких ці вибори будуть проведені.

«Що стосується дати, то хочу сказати, що вибори, звичайно, повинні відбутися в конституційні терміни. Ми не повинні порушувати Конституцію. Це моя принципова позиція. Однак я сьогодні не стільки б говорив про це, скільки про основи, принципи, на яких мають відбутися ці вибори», – сказав Янукович.

Він каже про необхідність ухвалення нового закону про вибори: «Місцеві вибори, звичайно, повинні відбутися вже на новій законодавчій базі. Ми в обов’язковому порядку маємо ухвалити відповідні закони, котрі дозволили б обирати депутатів на новій основі».

Нова система має вирішити ту проблему, «щоб люди знали, кого вони обирають, а депутати були закріплені за територіями, несли відповідальність за стан місцевих справ, захищали права місцевого населення. Це дуже важливо. Це одне із завдань, яке ми повинні вирішити, будуючи систему ефективної влади», – констатував Янукович.

За інформацією Голосу Америки, в середовищі Партії регіонів сьогодні розробляють законопроект про повернення до мажоритарної виборчої системи в селах та районних радах, і змішаної системи в містах та обласних радах.

XS
SM
MD
LG