Спеціальні потреби

У системах розпізнавання автомобільних номерів побачили загрозу


Системи розпізнавання номерів стурбували США
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00

Системи розпізнавання номерів стурбували США

Завдяки цим пристроям ми затримали чимало особливо небезпечних злочинців. Також вони допомагають іншим правоохоронним службам
Скандал навколо прослуховування спецслужбами телефонних розмов американців допоміг громадськості дізнатися про ще одну програму стеження.

Правоохоронці по всій країні використовують технології зчитування автомобільних номерів та складають базу даних пересування мільйонів американців.

Поліцейський Мохамед Табібі займається розшуком крадених автомобілів. Сьогодні він патрулює у місті Арлінгтон у передмісті Вашингтона. Він використовує зчитувач номерних знаків для того, щоб виявити на дорозі крадений автомобіль. Пристрій вмонтований у капот його авто.

Поліцейський Мохамед Табібі говорить:

«Вони себе повністю окупили. Завдяки цим пристроям ми затримали чимало особливо небезпечних злочинців. Також вони допомагають іншим правоохоронним службам».

Росія стає провідним авто ринком Європи
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00
Direct link
​Використання зчитувачів номерних знаків зростає по всій території США. Деякі із них встановлюються на авто, інші на статичних опорах. Групи із захисту приватного життя громадян висловлюють свою занепокоєність таким станом справ. Вони стверджують, що інформація може зберігатись та передаватись до регіональних та федеральних правоохоронних органів.

Одним із занепокоєних громадян є Джей Стенлі з Американського об’єднання громадянськх свобод:

«Вони визначають та зберігають інформацію про час та місце перебування автомашини. Чимало відділів тримають цю інформацію скільки забажають. Але в нашому суспільстві закон забороняє стежити за вами чи втручатись у ваше особисте життя, якщо немає підстави підозрювати вас у протиправних діях».

Капітан поліції Кевін Ріерден очолює підрозділ внутрішньої безпеки у окрузі Арлінгтон. Він каже, що інформація, отримана за допомогою зчитувачів номерних знаків, зберігається на їхньому сервері шість місяців. Проте, інші правоохоронні органи, які мають доступ до їх сервера, можуть зберігати інформацію невизначений час».

​Капітан Кевін Ріерден з поліції округу Арлінгтон:

«Спершу термін зберігання інформації становив два місяці. Проте слідчі звернулися до керівництва з проханням продовжити його до шести. Двохмісячного зберігання було недостатньо для проведення повноцінного розслідування».

Загалом захисники особистих свобод не виступають проти сканування поліцією номерних знаків для розслідування злочинів. Проте вони за відміну зберігання інформації впродовж тривалих періодів часу.

Машини без водїїв обіцяють до 2020-го року
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00
Direct link
Джей Стенлі продовжує:

«Малоймовірно, що ця інформація буде корисною після певного періоду. Водночас ми створюємо велетенську інфраструктуру стеження за людьми».

Капітан Кевін Ріерден не погоджується з такою думкою:

«Вони постійно говорять про «стеження». Та якби я провів ваш номер через наш сервер, то не зміг би відстежити ваше пересування! Мені б пощастило, визначити ваше перебування у певних місцях Арлінгтона у якийсь конкретний момент. І попри всі фантазії, я просто не зможу вистежити вас».

​Американське об’єднання громадянських свобод говорить, що люди повинні дізнатись більше про технологію сканування номерних знаків.

Викриття стеження за американцями це зрада - коментар
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00
Об’єднання подало позов до федерального суду проти Міністерства юстиції та Міністерства внутрішньої безпеки, щоб отримати роз’яснення, як і з якою метою федеральні чиновники використовують інформацію, здобуду внаслідок сканування номерних знаків.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG