Спеціальні потреби

США розглядають можливість військового вторгнення для вирішення конфлікту в Лівії


Прихильні до Каддафі сили продовжують свій наступ на центр опозиційного спротиву – східне місто Бенгазі. Лідери опозиції тим часом застерігають, що цивільне населення може стати жертвою геноциду, опинившись у центрі військових дій.

Враховуючи загрозу облоги Бенгазі урядовими силами, адміністрація Обами підтримала резолюцію Ради Безпеки ООН. Ця резолюція не лише встановлює зону заборони польотів, а і надає міжнародному співтовариству можливість вдатися до інших військових кроків, необхідних для захисту цивільного населення Лівії.

Посол США в ООН Сюзан Райс зазначила: «Позиція Сполучених Штатів така, що ми повинні бути готовими вдатися до кроків більш серйозних, ніж встановлення забороненої для польотів зони. Ситуація на місці значно погіршилась. Встановивши заборонену для польотів зону, ми все одно не зможемо захистити цивільне населення від безпосередньої загрози».

Держсекретар США Гіларі Клінтон наразі відвідує країни Близького Сходу, де авторитарні режими були повалені за допомогою переважно мирних протестів. Хоча адміністрація Обами офіційно не заявила про намір надіслати до Лівії сухопутні війська, Клінтон недвозначно наголосила, що встановлення забороненої для польотів зони, скоріш за все, вимагатиме наземних військових дій:

«Важливо визнати, що встановлення забороненої для польотів зони вимагає певних дій, направлених як на захист літаків та пілотів, так і на знищення систем повітряної оборони Лівії».

Заступник держсекретаря США Вільям Бернс попереджає про небезпеку, яка виникне, якщо Каддафі переможе опозицію:

«Ми говоримо про загрозу повернення тероризму та екстремізму, загрозу участі Каддафі у створенні нових гарячих точок у регіоні».

Чимало законодавців, у тому числі і голова сенатського Комітету з питань міжнародних відносин Джон Керрі, каже, що міжнародна громадськість повинна діяти вже зараз:

«Старі правила недоторканості, коли йдеться про авторитарних лідерів, вже не мають сили. Для населення Лівії час стікає. Світ повинен прореагувати негайно».

Ліга Арабських Держав підтримує встановлення забороненої для польотів зони. Американські офіційні особи кажуть, що саме лідери арабських країн повинні відіграти ключову роль у військових операціях в Лівії.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG