Спеціальні потреби

Госпіталі Лівії переповнені пораненими


Лівійські повстанці, які виступили проти колишнього лідера Муамара Каддафі, сьогодні контролюють більшість країни. Щоправда, у кількох ключових містах все ще тривають бої з військами, лояльними до Кадафі. Одним з таких є місто Місрата, за контроль над яким ведеться інтенсивна боротьба.

Разом з тим, лікарі у шпиталях продовжують лікувати поранених, які поступають з навколишніх регіонів. Так одного буденного ранку у місті Місрата, усіх лікарів центрального госпіталю міста терміново викликали на роботу. Тут очікують на нових пацієнтів, адже неподалік точаться важкі бої. Абдулмонейм Ахмед очолює відділення травматології. Його команда, за пів року боротьби між повстанцями та урядом Каддафі, допомогла кільком тисячам поранених.

«На початку було дуже складно. Ця клініка була не готова до такого. Але завдяки волонтерам та обладнанню, яке згодом почало до нас поступати, ми змогли допомогти лівійцям», - говорить Абдулмонейм.

Алі Абу Фрейда – вчитель початкових класів. Три місяці тому, під час боїв, він був поранений у живіт і досі лікується. За його словами, після перемоги над Муамаром Каддафі він неодмінно повернеться до школи. Незважаючи на порання говорить, що справа того вартувала:

«Я не хотів щоб так сталося, але що має статися те станеться. Ми повинні були це зробити, от і зробили», - говорить Алі Абу.

Кількість поранених в цьому госпіталі зменшилася з часу, як повстанці перебрали контроль над Місратою. Втім, пацієнти все ще поступають сюди з інших регіонів, де точаться бої. Багато працівників лікарні вже давно залишили місто. Доля кількох взагалі невідома. Вісімнадцятирічна студентка-медик Аміна Байтулмал є однєю з шістдесяти волонтерів, які прийшли на допомогу. Вона каже, що спочатку побачене її травмувало:

«Як я з цим справлялася? Не знаю. Просто звикла. Спочатку це шокувало, але коли все відбувається настільки швидко, то навіть не маєш часу над цим задумуватися. Не скажу що це легко, але я переживу», - каже Аміна.

Доктор Ахмед розповідає, що чимало пацієнтів не можуть оговтатися від побачених страхіть війни.

«Таких пацієнтів багато, тож ми маємо тут чимало психотерапевтів. Вони спілкуються з хворими, намагаються полегшити їх напруження», - говорить він.

Кожен тут сподівається, що боротьба скоро закінчиться. Втім, більшість розуміють, що процес відновлення після пережитого, як фізичний так і психічний, проходитиме важко і довго.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Чи будь-хто може стати президентом США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00
XS
SM
MD
LG