Спеціальні потреби

Лівійські повстанці розраховують на свій ентузіазм більше ніж на вишкіл


Лівійські повстанці розраховують на свій ентузіазм більше ніж на вишкіл

Повстання проти більш ніж 40-річного правління Муамара Каддафі в Лівії починалось як мирні акції протесту. Втім після того як уряд застосував армію для придушення виступів, події в Лівії все більше нагадують громадянську війну. Озброєні загони опозиції, які переважно базуються на сході, протистоять краще озброєним та вишколеним військам Каддафі. Щоб змінити ситуацію, лідери опозиції організовують вишкіл для своїх загонів.

Полудень - час навчальних стрільб в місті Джарута за 20 кілометрів від Бенгазі. Добровольці, які протистоять війська Муамара Каддафі тренуються стріляти з зенітних гармат.

Застарілу зброю заїдає після кількох черг. Брак ефективних озброєнь - одна з головних проблем добровольчих частин, які протистоять військовим Каддафі, що мають на озброєнні військові літаки та танки. Загоном, який проходить навчання, керує комп’ютерний інженер Мустафа Сагілсі.

Він мав власний бізнес в Бенгазі, але приєднався до повстанців. За його словами, найбільша проблема опозиції – відсутність озброєння та військових навичок.

«Щоб протистояти Каддафі нам потрібна зброя. У них є і зброя і таки. Вони оснащені значно краще ніж ми», - каже Мустафа.

Добровольці щодня займаються в тренувальному таборі поблизу Бенгазі. Вони вчаться стріляти з різних видів зброї, збирати та розбирати її.

Студент-медик Рамадан Корехол прагне якнайшвидше пройти вишкіл і потрапити на фронт. Він вважає, що за свободу треба воювати.

«Я готовий віддати життя за свободу та мою країну. Я хочу покінчити із правлінням Каддафі», - думає Рамадан.

Юсеф Шаріф був військовим інструктором в лівійські Армії. Тепер він готує цивільних, які називають себе революціонерами. Він каже, що вишкіл триває лише кілька тижнів, але для відданих ідеї повстанців цього достатньо.

«Слава Богу, проблем у нас немає. Всі ці хлопці освічені, деякі – мають наукові ступені. Вони швидко все засвоюють. Ми вчимо їх використанню стрілецької зброї», - завіряє Юсеф.

Добровольці розраховують, що в бою їх запал компенсує відсутність військової підготовки.

Командувач загону Мустафа Сагілсі каже, що всі добровольці живуть у військовому таборі протягом трьох днів щоб призвичаїтись до польових умов. За його словами у Лівії відбувається революція,а не громадянська війна.

«Я в революції з першого дня. Вона починалась як мирна демонстрація. Тоді в моїх руках був ноутбук. Тепер я вимушений тримати в руках зброю», - розповідає Сагілсі.

Те саме можуть сказати і інші молоді чоловіки. Мустафа каже, що після перемоги над Каддафі всі вони повернуться до навчання, але до того часу вони воюватимуть.

XS
SM
MD
LG