Спеціальні потреби

Американці збирають допомогу жителям Лівії


Мирне населення Лівії стало заручниками військово-політичного конфлікту. У той час, як бої між опозицією та урядовими силами посилюються, цивільному населенню не вистачає речей першої необхідності. Групи допомоги кажуть, що за останні кілька тижнів загальна гуманітарна ситуація в країні дещо стабілізувалася, втім, чимало міст та селищ залишаються у небезпеці перебоїв постачання.

Тим часом у столичному Вашингтоні працівники неурядової організації збирають пожертви для країн Близького Сходу. На зібрані кошти організація купує харчі, які потім її працівники роздають у спеціальних пунктах уздовж туніського кордону. Там якраз розташований табір біженців для лівійських втікачів та інших мігрантів.

Речник центру – Асма Юсеф має родичів у Бенгазі. Жінка каже, що найбільшої допомоги потребують мирні мешканці всередині Лівії, куди гуманітарні організації просто не в змозі доставити харчі та речі першої необхідності:

«Найбільшою проблемою для лівійських міст є нестача їжі на оточених територіях, або в ізольованих від зовнішнього світу місцевостях».

Представники місії ООН кажуть, що мешканцям Місрати – третього за величиною лівійського міста – не вистачає їжі. У місті бракує харчів, до того ж ціни на продукти постійно зростають. Експерти запевняють, що гуманітарна криза в країні може ще більше заглибитися, коли бої дійдуть до столиці країни, Триполі. Експерти також занепокоєні і долею країни після завершення конфлікту.

«Людям, які були на передовій, потрібна буде робота. Такі аспекти можуть роз’єднати суспільство після завершення конфлікту», – каже Марк Бартоліні.

Нещодавно міжнародна спільнота визнала лівійську опозицію законною владою в країні. Це означає, що мільярди доларів, які знаходяться на заморожених банківських рахунках, можуть бути передані опозиції для допомоги мешканцям країни. Але поки це далека перспектива. Тим часом представники Ісламського центру допомоги запевняють, що в їхньому бюджеті є достатньо грошей лише для надання допомоги до грудня.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG