Спеціальні потреби

Лівійські повстанці захопили більшість столиці країни


Лівійський повстанець у Триполі
Лівійський повстанець у Триполі

Лівійські повстанці, які намагаються покласти край правлінню Муаммара Каддафі, кажуть, що вони контролюють більшість столиці Триполі, проте урядові сили ставлять ще опір наступаючим повстанцям.

Повстанці заявили, що сутички спалахнули після того, як з комплексу Каддафі виїхали танки і відкрили вогонь. Проте місце перебування Каддафі невідоме.

Бої розпочалися після того, як повстанські сили прорвалися через лінії зовнішньої оборони на центральну Зелену площу, де тисячі мешканців влаштували мітинг на підтримку опозиції. Повстанці не натрапили на більший опір, коли зайняли важливу військову базу неподалік столиці і ввійшли до Триполі із західного напрямку.

Після прибуття повстанців радісні лівійці в символічному жесті замінили назву площі на Площу мучеників, подерли плакати Каддафі і топтали по них. Донедавна уряд використовував місце для масових демонстрацій на підтримку лівійського лідера.

Повстанці кажуть,що вони затримали двох синів Каддафі, включно із його наступником Саїфом аль-Іслам. Повстанці повідомили також, що найстарший син Каддафі Мохаммед здався повстанським силам.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG