Спеціальні потреби

Лівійські повстанці зайняли останній урядовий нафтовий завод


Лівійські повстанці в місті Завія
Лівійські повстанці в місті Завія

Лівійські повстанці повідомили, що вони захопили останній урядовий діючий нафтопереробний завод у місті на захід від Триполі. Тимчасом повстанські сили просуваються в напрямку столиці, щоб змусити Муаммара Каддафі подати у відставку.

Повстанці повідомили, що в четвер вони перебрали контроль над заводом у місті Завія, що за 50 кілометрів на захід від Триполі. День раніше повстанські командири повідомили, що вони закрили трубопроводи, що ведуть до заводу.

Мешканці Завії, які втікають з міста, заявили в середу, що повстанські сили контролюють більшість міста, над яким можна побачити червоно-чорно-зелені прапори. Прихильні Каддафі сили знову обстріляли його в середу, а снайпери, які зайняли позиції на заводі, обстрілювали повстанців.

Нафтовий комплекс у Завії постачає урядові лише невелику частину пального. Решту уряд Каддафі привозить контрабандою із сусідніх Тунісу і Алжиру.

Сутички продовжуються на східному фронті в районі стратегічного міста Брега, де у вівторок 18 повстанців загинуло і щонайменше 33 отримали поранення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG