Спеціальні потреби

ООН занепокоєна з приводу цивільних жертв у Лівії


Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун
Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив занепокоєння з приводу зростаючої кількості жертв серед цивільного населення у поточному конфлікті між повстанцями і військами лівійського лідера Муаммара Каддафі.

В оприлюдненій у четвер заяві генеральний секретар закликав усі сторони «бути надзвичайно обережними» у своїх діях, щоб звести до мінімуму втрату життя серед цивільних». Він також сказав, що єдиним реальним засобом досягнення миру в Лівії є «припинення вогню, пов’язане з політичним процесом».

НАТО розпочало повітряні удари проти сил лівійського лідера Муаммара Каддафі у місяці березні на підтримку лівійських повстанців, які від лютого ведуть боротьбу проти 42-річного автократичного правління.

Цього тижня голова ЮНЕСКО Ірина Бокова піддала критиці повітряні рейди НАТО, проведені на установки лівійського державного телебачення, в результаті чого загинуло троє людей. Бокова заявила, що установки ЗМІ не повинні бути об’єктами атак під час воєнних дій.

Службовці НАТО захищають свої дії, кажучи, що телевізійні програми використовуються до підбурювання до атак і що резолюція Ради Безпеки ООН вимагає від них застосування «всіх необхідних» заходів для захисту цивільних.

Тимчасом уряд Муаммара Каддафі погрожує стратою кожному громадянину за користування без дозволу супутниковим телефоном. Про це повідомило державне інформаційне агентство. Як сказано, користування таким телефоном без дозволу дорівнює державній зраді.

Згідно із заявою, супутниковими телефонами користуються «шпигуни», щоб передати інформацію силам НАТО, які здійснюють повітряні удари, в результаті чого загинула «велика кількість невинних цивільних».

Чимала кількість лівійців користується супутниковими телефонами, тому що в багатьох районах країни мобільні телефони недоступні.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG