Спеціальні потреби

Французи пропонують залишити Каддафі в Лівії


Міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе
Міністр закордонних справ Франції Ален Жюппе

У середу французький міністр закордонних справ Ален Жюппе в інтерв`ю французькому телеканалу заявив про те, що лівійській лідер Муаммар Каддафі, відмовившись від влади, може залишитися в країні. Цей план був запропонований після того, як hрезидент Франції Ніколя Саркозі зустрівся з двома лідерами лівійської опозиційної Перехідної національної ради (ПНР) у Парижі.

Жюппе заявив, що пропозиція, за якою Муаммар Каддафі може залишитися в країні після відмови від влади має бути серьйозно розглянута. Утім, сам Каддафі, що керував Лівією чотири десятки років, нещодавно заявив, що не має намірів відмовитися від влади чи залишити країну.

Франція була першою країною, яка офіційно визнала ПНР в якості легітимного представника лівійського народу. Минулого тижня це зробили ще понад 30 країн.

Тим часом в Лівії триває боротьба за місто-порт Брега, що на сході країни. Повстанці кажуть, що сили, лояльні до Муаммара Каддафі, замаскувавшись за допомогою прапорів повстанців, обстріляли їхні позиції у вівторок, вбивши вісьмох та поранивши десятки людей.

Також, за повідомленням лівійського телебачення, у середу сили НАТО продовжують обстрілювати укріплення сил, лояльних до Муммара Каддафі, в місті Зілтан на заході країни.

Цього ж дня відбувається зустріч між міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим та одним з лідерів ПНР Абделаті Обейді в Москві. Росія залучена у спроби пошуку компромісу між двома сторонами конфлікту в Лівії.  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG