Спеціальні потреби

Прокурор МКС закликає Лівію заарештувати Муаммара Кадафі


Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо
Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо

Головний прокурор Міжнародного кримінального суду Луїс Морено-Окампо вимагає, щоб помічники Муаммара Каддафі власноруч заарештували лівійського лідера, і передали його МКС.

Прокурор висунув таку вимогу у вівторок, через день після того як Гаазький міжнародний трибунал видав ордери на арешт Каддафі та двох його найближчих соратників за звинуваченням у скоєнні злочинів проти людства, пов’язаних з придушенням у Лівії підконтрольними Каддафі силами антиурядових демонстрантів.

Морено-Окампо заявив, що сили НАТО, які авіаударами підтримують повстанців у їх боротьбі проти лояльних Каддафі військ, не мають відповідних повноважень взяти лівійського лідера під арешт.

У понеділок, Лівія відкинула рішення МКС. Міністр юстиції Мохамед аль-Камуді заявив, що Лівія не підпадає під юрисдикцію Міжнародного кримінального суду.

Гаазький міжнародний суд у понеділок видав ордери на арешт Каддафі, його сина Сейфа аль-Іслама та начальника лівійської розвідки Абдалли аль-Сенуссі.

Тим часом у Вашингтоні, прес-секретар Білого дому Джей Карні сказав, що ордери на арешт свідчать про те, що Каддафі «втратив свою легітимність». Він заявив, що лівійського лідера необхідно притягнути до судової відповідальності за скоєні ним злочини проти людства.


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG