Спеціальні потреби

В столиці Лівії Триполі знову лунали вибухи


Державний секретар США Гілларі Клінтон на конференції з питань Лівії
Державний секретар США Гілларі Клінтон на конференції з питань Лівії

Вибухи сталися через день після того, як країни Ліги арабських держав та ряд європейських союзників домовилися виділити більше 1,1 мільярда доларів для допомоги лівійській опозиції.

Країни-члени контактної групи з питань Лівії, до складу якої входять 22 держави, повідомили про готовність надати фінансову підтримку Лівії. Заява пролунала на зустрічі в Об’єднаних Арабських Еміратах. Там також обговорювався план дій після відставки Каддафі.

Італія також пообіцяла виділити лівійським повстанцям ще близько 600 мільйонів доларів, у той час як Франція пообіцяла більше 420 мільйонів доларів. Кувейт, Катар та Туреччина також пообіцяли фінансову допомогу країні.

Зі сторони Сполучених Штатів не лунали заяви про пряму фінансову підтримку повстанців, втім вони надішлють гуманітарну підтримку лівійцям на суму 26,5 мільйонів доларів.

Держсекретар США Гілларі Клінтон сказала на конференції, що дні лівійського лідера Каддафі «вже пораховані». Спеціальний посланник Росії з питань Лівії Михайло Маргелов, заявив, що Каддафі не має морального права «управляти країною» після того, як він жорстоко придушував виступи власного народу.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG