Спеціальні потреби

Прокурор Міжнародного кримінального суду закликає до арешту Каддафі


Лівійський лідер Муаммар Каддафі
Лівійський лідер Муаммар Каддафі

Прокурор Міжнародного кримінального суду звернувся до суддів з запитом про видачу міжнародного ордера на арешт лівійського лідера Муаммара Каддафі, одного з його синів та начальника розвідки, за обвинуваченнями у скоєнні злочинів проти людства.

Виступаючи сьогодні в Гаазі Луїс Морено-Окампо сказав, що він зібрав достатню кількість доказів, згідно з якими, Каддафі, його син Саїф аль-Іслам та начальник розвідки Абдалла аль-Санусі чинили злочини, аби зберегти лівійських лідерів при владі.

Він додав, що докази вказують на те, що Каддафі особисто видав наказ нападати на цивільне населення Лівії з часу розгорнення там у лютому збройними силами країни брутальної розправи над антиурядовими протестувальниками.

Морено-Окампо заявив, що внесе на розгляд суддів 74-сторінковий документ, у якому накреслено звинувачення, висунуті проти лівійських сил, у систематичних і широкомасштабних нападах на мирне населення.
Судді вивчатимуть докази і відтак задовольнять запит про видачу ордерів на арешт, відхилять його, або проситимуть додаткових матеріалів. Цей процес триватиме кілька тижнів.

Заступник міністра закордонних справ Лівії Халед Каїм відкинув заходи МКС, кажучи, що робота Міжнародного кримінального суду викликає «серйозні сумніви».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG