Спеціальні потреби

У західному районі Лівії продовжуються бої


Президент Франції Ніколя Саркозі зустрівся із Сильвіо Берлусконі в Римі для обміркування конфлікту в Лівії
Президент Франції Ніколя Саркозі зустрівся із Сильвіо Берлусконі в Римі для обміркування конфлікту в Лівії

Війська лівійського лідера Муаммара Каддафі поширили атаки на берберські містечка в західному гірському районі країні, продовжуючи водночас обстріл повстанських позицій в оточеному місті Місрата.

У вівторок продовжувалися бої з повстанцями при одночасних дипломатичних зусиллях, які, за всіма ознаками, не мали успіху.

Росія вже заявила, що не підтримає будь-якої резолюції Ради Безпеки ООН щодо Лівії, яка, за її словами, могла б спричинитися до поширення конфлікту. Дипломати ООН не винесли будь-якого рішення.

За повідомленням інформаційного агентства Інтерфакс, міністр закордонних справ Сергій Лавров заявив, що його країна виступає проти додаткових військових дій проти Лівії. Минулого місяця Росія стрималася від голосування щодо резолюції, яка дозволила встановити повітряну зону, заборонену для лівійських літаків, для захисту цивільних лівійців.

Російська заява надійшла після того, як Італія погодилася разом із союзом НАТО використати військову силу проти Лівії. Прем’єр-міністр Сильвіо Берлусконі заявив у вівторок на прес-конференції з президентом Франції Ніколя Саркозі, що участь Італії буде обмеженою і передбачатиме лише удари по військових цілях.

У понеділок лівійське державне телебачення повідомило, що літаки НАТО атакували цивільні та військові об’єкти в Триполі та місті Бір аль-Ганам, що розташоване за 100 кілометрів на південний захід від Триполі.

XS
SM
MD
LG