Спеціальні потреби

Міністр внутрішніх справ Каддафі втік до Єгипту транзитом через курорт


Лівійські повстанці святкують захоплення міста Завія.
Лівійські повстанці святкують захоплення міста Завія.

Міністр внутрішніх справ в уряді лівійського диктатора Муамара Каддафі втік до Єгипту разом з дев’ятьма членами родини.

За повідомленням представників єгипетської влади, Насср аль-Мабрук Абдулла та його родичі прибули до Каїра в понеділок зранку приватним літаком з курортного острова Джерба в Тунісі.

Колишній очільник Міністерства внутрішніх справ уряду Каддафі потрапив до країни за туристичною візою. В аеропорту його не зустрічали представники посольства Каддафі в Каїрі.

Згідно з повідомленями ЗМІ, в неділю в одному з готелів у Джербі представники Каддафі проводили перемовини з повстанцями в умовах посилених заходів безпеки.

В аудіозверненні, яке в понеділок вранці транслювало лівійське телебачення, Каддафі закликав лівійців боротися за «звільнення Лівії» від «зрадників».

Тимчасом війська повстанців наближаються до столиці Лівії, Триполі. В неділю повстанці заявили, що частково контролюють стратегічно важливе місто Завія. Уряд Лівії спростував цю заяву.

Завія розташована поблизу важливої траси і знаходиться всього в 50 кілометрах від Тріполі. В разі захоплення Завії повстанці відріжуть столицю від ліній постачань.

Повстанці заявляють, що увійшли далі в це портове місто в неділю, незважаючи на запеклі сутички з лояльними до Каддафі військами.

Повстанці підняли над містом лівійські прапори – відмінні від тих, що стали державними за режиму Каддафі – та стріляли в повітря.

Водночас речник Каддафі заявив, що уряд контролює місто. Мусса Ібрагім заявив, що прихильні до уряду сили зупинили невелику групу повстанців і близькі до перемоги над нею.

Завія вже кілька разів переходила з рук в руки. Це місто одне з першим повстало проти Каддафі незабаром після початку повстання в січні.

XS
SM
MD
LG