Спеціальні потреби

Великобританія надає лівійській опозиції 149 мільйонів доларів


Озброєний лівійський постанець.
Озброєний лівійський постанець.

Бої між лівійськими повстанцями та військами Каддафі точаться у місті Гезайя, звідки урядові сили здійснюють удари по базах повстанців у горах. Під час збройних операцій загинуло щонайменше двоє бойовиків опозиційних сил.

Нагадаємо, що вчора закінчився термін ультиматуму, який повстанці висували Каддафі. Полковнику обіцяли дозволити залишитись у Лівії, якщо він добровільно відмовиться від влади.

Мустафа Абдель Жаліл заявив у середу, що пропозиція, яка була передана посланцю ООН близько місяця тому, вже втратила силу.

Лвійський прем’єр-міністр Аль-Багдаді аль-Махмуді заявив, що Каддафі не розглядає можливість відмови від влади.

Лівійський уряд засудив рішення Великобританії визнати опозиційну Перехідну раду Лівії та видалити з країни всіх представників уряду Каддафі. Лівійська влада назвала таке рішення «незаконним та безвідповідальним».

Міністр закордонних справ Великобританії, Вільям Гейґ у середу заявив, що ухвалене британським урядом рішення базується на зростанні легітимності лівійської опозиції та збільшенні її підтримки збоку лівійців.

Міністр також заявив, що Британія надасть повстанцям доступ до 149-ти мільйонів доларів, які було заморожено на рахунках лівійських високопосадовців у британських банках. Опозиція зможе використати ці кошти для сплати за пальне та інші базові потреби на підконтрольних повстанцям територіях.

США, Франція та ще понад 30 інших країн визнали опозиційну Перехідну раду Лівії законним перехідним урядом країни.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG