Спеціальні потреби

Добровольці – за лаштунками повстання у Лівії


На контрольно-пропускному пункті поблизу лінії фронту у центральній Лівії працюють добровольці. Чимало з них – студенти та пересічні лівійці, які відклали навчання та роботу, аби усунути від влади Муаммара Каддафі.

Адел Агмед командує цим пунктом. До початку революції він працював у порту міста Місрата. Разом з іншими він звільнив своє місто у боях, в яких полягло близько двох тисяч людей.

«Я пішов у добровольці, по-перше, заради свободи. А по-друге, після того, як побачив народні демонстрації протесту, на які Кадафі відповів вбивствами, ґвалтуванням та крадіжками. У мене не було іншого вибору як боротися за свободу та краще майбутнє для нашої країни», – розповідає Адел.

В опіковому центрі лівійської столиці студент-медик Алі Аль-Муграбі допомагає пораненому хлопцю. Наступного року Алі стане лікарем, а зараз працює медбратом безкоштовно:

«Я прийшов допомагати оскільки не вистачає медсестер та іншого персоналу. Я допомагаю чим можу людям пораненим в боях».

Після захоплення повстанцями Триполі, місцеві мешканці вийшли на вулиці міста прибрати та навести порядок.

Їх спонукає бажання допомогти своєму суспільству, говорить один з волонтерів Салег Дукалія:

«Не всі можуть приєднатися до повстанців. Тож люди допомагають в іншій спосіб, як то прибирають, фарбують, доставляють воду, харчі. Допомагаємо чим можемо».

Волонтери почали об’єднуватися в громадські асоціації, що вітає Перехідний уряд країни. Нові лідери сподіваються, що саме ці люди допоможуть закласти фундамент громадянського суспільства, необхідного для розбудови сучасної держави.

XS
SM
MD
LG