Спеціальні потреби

Сімейне відео Каддафі відкрило інший імідж лівійського диктатора


>

У четвер головний прокурор Міжнародного кримінального суду запросив Інтерпол внести Муаммара Каддафі та його сина Сейфа до списку найбільш розшукуваних осіб. Цього ж дня сирійський телеканал оприлюднив аудіозапис, на якому усунутий лівійський лідер спростував повідомлення про те, що він утік з Лівії до сусіднього Нігеру. Він сказав, що його прихильники завдадуть поразки НАТО та силам Національної перехідної ради.

Тим часом до агентства «Reuters» потрапило унікальне домашнє відео Каддафі, яке показує колишнього лівійського лідера із зовсім іншого боку, ніж його знає світ.

Муаммара Каддафі сприймали як сильного, голосного та зухвалого лідера. Втім, лівійський диктатор має й іншу сторону. На відео, знайденому у резиденції Каддафі, він знятий зі своєю онукою. Імідж щасливої людини важко поєднати з обличчям жорстокого автократа, який досі безпощадно бореться за владу. Як також – з його репутацією, що погіршується з кожним днем.

«У нього був світлий момент, коли він відмовився від ядерних технологій та зброї масового ураження, але кінець його режиму зруйнує його спадок вщент», – каже експерт Інституту Близького Сходу Деніель Сервер.

На домашньому відео Каддафі виглядає майже безтурботним. Він питає свою онуку, як вона до нього ставиться. Та радо каже, що добре. Професор Університету Джорджа Вашингтона Джерролд Пост пояснює, що Каддафі – дуже неоднозначна людина, яка ототожнює зухвалість зі сміливістю:

«Він постійно використовує імідж, який він обрав багато років тому – поодинокий арабський лідер, який хоробро бореться із якоюсь великою силою».

На зразок того, як він обіцяє своїм онукам, що захистить їх від привидів.

Роками, Каддафі шукав публічної уваги, втім вже кілька тижнів від нього нічого не чути. Тимчасові лідери Лівії полюють за ним та паралельно ведуть переговори щодо здачі його останніх осередків.

XS
SM
MD
LG