Спеціальні потреби

Населення Лівії відвертається від Каддафі і дивиться у майбутнє


Населення Лівії відвертається від Каддафі і дивиться у майбутнє
Населення Лівії відвертається від Каддафі і дивиться у майбутнє

Опальний лівійський диктатор Муаммар Каддафі за допомогою аудіозвернень закликає своїх прихильників продовжувати боротьбу з повстанцями. Тим часом перехідний уряд Лівії вважає, що Каддафі втратив відчуття реальності і його послання не знаходять більше підтримки у більшості лівійців. У Триполі працюють журналісти «Голосу Америки», які на власні очі могли переконатися як ставляться до Муаммара Каддафі місцеві жителі.

Цього року лівійцю Вахабі Ємені завершення Рамадану – Ейд ель-Фітр – не виглядає таким радісним як звичайно.

«Моя родина не може святкувати, ми дуже засмучені. У нашій родині ніхто не загинув, але інші втратили рідних. Лівія – це єдина сім’я», – зазначає Ємені.

Під час захоплення Триполі повстанцями район Ємені попав під обстріл сил прихильних до Муаммара Каддафі. Вахабі Ємені. Ніхто з його найближчих родичів та знайомих не загинув, втім декого з них було серйозно поранено. У його брата влучила куля, коли він повертався додому з вечірньої молитви.

Ємені має власний бізнес з доставки товарів, але під час боротьби із силами Каддафі він взявся за зброю. Він каже, що йому не довелося ні в кого стріляти, втім Вахабі не вагався б, якщо треба було б захищати себе. чи своїх рідних:

«Ми зробимо все, щоб захистити власну родину, наш народ, нашу країну від Каддафі. Все, що буде потрібно».

Борцям на зразок Ємені вдалося відвоювати свою країну, тепер попереду багато роботи. У Триполі не вистачає води, повсюди вимикають електрику. Їжі також недостатньо. Ємені розуміє, що причиною сьогоднішніх нестатків є громадянська війна, що триває вже шість місяців. Але він розлючений не через ці тимчасові труднощі, а через бідність, в якій потонула більшість населення за останні десятиліття. Адже, Лівія за Каддафі, каже він, завжди була багата на нафту:

«Подивіться на цей величезний фешенебельний готель. Цей готель для президентів. А ось тут живуть бідні люди. Ви бачите, як вони живуть».

Він розлючений, що в такій багатій країні люди не мають доступу навіть до базової медичної опіки. Заради таких простих процедур, як лікування зубів, вони мають їхати за кордон:

«Чому? Чому ми повинні їхати в Туніс? У нас тут чудові лікарі, але нема обладнання та зарплати мізерні».

Всі ці роки, каже він, лівійці жили від залізним кулаком божевільної людини. І цей жах нарешті скінчився, а від того цьогорічне свято Ейд ель-Фітр вперше за десятки років має особливе значення.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG