Спеціальні потреби

Хто "захопив" посольство Венесуели у США?


Хто захопив венесуельське посольство у США? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Хто захопив венесуельське посольство у США? Відео

Венесуельских дипломатів будівля Посольства Боліварської Републіки не бачила вже кілька місяців. Але всередині кипить життя.

Тут хазяйнують ліві активісти. Вони не визнають Хуана Гуайдо перехідним президентом, натомість віддані режиму Мадуро.

Один з працівників посольства навіть висловив нам слова підтримки від Мадуро
Маргарет Флауерс, прихильниця Ніколаса Мадуро

Прихильниця Мадуро Маргарет Флауерс запевняє: "Ми не порушуємо законів! У нас є абсолютний дозвіл аж від президента Мадуро. Повна підтримка того, аби ми були тут. Заступник міністра закордонних справ прислав нам відеоповідомлення. Міністр закордонних справ підтримує нас! Один з працівників Посольства навіть висловив нам слова підтримки від Мадуро. Отже, якщо Державний департамент і правоохоронні органи увійдуть до цієї будівлі, а ми маємо дозвіл бути тут, вони порушать закон".

Прихильники режиму Мадуро, що оселилися в Посольстві – здебільшого громадяни США. З Венесуелою їх нічого не пов’язує. Кажуть, прийшли захищати амбасаду від опозиції з багатьох причин.

Maduro supporters
Maduro supporters

​"Одна з них полягає в тому, що якщо Сполучені Штати захоплять це Посольство всупереч Віденській конвенції - уряд Венесуели вже сказав, що вони захоплять посольство в Каракасі - це може призвести до глобального конфлікту", – додає активістка Флауерс.

Прихильників Гуайдо у Посольство не пускають. Навіть попри те, що у них є венесуельські паспорти.

Guaido supporter
Guaido supporter

Цей чоловік вирішив протестувати прямо на ґанку. За його словами, він втік з Каракаса рік тому через переслідування зі сторони уряду.

"Наші реальності дуже різні. Вони вчать мене тому, що відбувається у США. Я ж намагаюся розповісти про мою реальність у моїй країні. Вони розмовляють зі мною так, наче уряд США вказує мені, що говорити. А я їм пояснюю, де таке ж відбувається у Венесуелі. Фактично вся інформація з країни іде від наділених владою людей. Моя присутність тут – це присутність Венесуели. Це все. Я лише громадянин Венесуели," – каже прихильник Гуайдо.

Вони вчать мене тому, що відбувається у США. Я ж намагаюся розповісти про мою реальність у моїй країні
Прихильник Хуана Гуайдо

Час для тимчасових господарів Посольства спливає. Перебуваючи тут, вони порушують закон, бо не наділені офіційними повноваженнями. Активістів вже попередили про можливе застосування сили.

"Якщо поліція приїде заарештувати нас, вони заарештують. Ми визнаємо, що не маємо сили протистояти, і ми не хочемо чинити опір насильству. У будь-якому випадку, ми приймаємо ці ризики: насильство зі сторони протестуючих, поліції", – запевняє один з прибічників Мадуро.

Те, що наразі відбувається у будівлі Посольства, можна порівняти із ситуацією у Венесуелі загалом: 2 президенти, 2 абсолютно різні ідеології і 2 частини населення, які продовжують стояти на своєму. Відкритим залишається питання, хто переможе?

Дивіться також: Загрози для внутрішньої стабільності в Україні навів колишній дипломат Держдепу США

  • 16x9 Image

    Михайло Комадовський

    Свою кар’єру розпочав у 10 років, заснувавши власне інтернет-видання. Потім перейшов працювати на “доросле” телебачення: спочатку журналістом та ведучим на місцеві телеканали в Одесі, потім на центральні інформаційні телеканали у Києві. За плечима у Михайла насичений професійний досвід: працював експертом з комунікацій проектного офісу реформ Міністерства внутрішніх справ України, спеціальним кореспондентом німецької медіакомпанії Deutsche Welle у Москві, спецкором кількох телеканалів у Нью-Йорку. До Голосу Америки приєднався на початку 2019 року. 

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG