Спеціальні потреби

Tрибунал ООН видав ордери на арешт у зв’язку з вбивством Гарірі


Портрет убитого екс-прем’єр-міністра Лівану Рафіка Гарірі у Бейруті

Міжнародний суд ООН, який розслідував обставини вбивства у 2005 році колишнього прем’єр-міністра Лівану Рафіка Гарірі, передав обвинувальні акти та видав ордери на арешт чотирьох підозрюваних у цьому злочині осіб.

За повідомленням ліванських органів влади, Гаазький трибунал передав відповідні документи генеральному прокурору Лівану Саїду Мірзі у четвер. Текст документів – засекречений.

Експерти кажуть, що в разі ліванські власті не заарештують обвинувачених осіб протягом 30 днів, трибунал може видати розпорядження про публікацію обвинувальних актів місцевими медіа.

Як трибунал, так і уряд Лівану, зберігають імена обвинувачених осіб у таємниці. Проте у деяких ліванських повідомленнях зазначається, що це ліванці-члени підтримуваного Іраном екстремістського угруповання Гезболла, яке становить більшість у новому уряді, сформованому цього місяця прем’єр-міністром Наджібом Мікаті.

Син Рафіка Гарірі, Саад Гарірі, який також займав посаду прем’єр-міністра, заявив, що видача ордерів на арешт є «історичним моментом» для Лівану. Він закликав уряд Мікаті співпрацювати з трибуналом.
XS
SM
MD
LG