Спеціальні потреби

Останній призовник американської армії йде на пенсію


Цьогорічний День незалежності США став символічним завершенням цілої епохи в історії Сполучених Штатів. 4-го липня на пенсію виходить останній американець, який потрапив на службу в армію за примусовим призовом, а не за контрактом, як це відбувається тепер.

На початку 70-их багато американців протестували проти війни у В’єтнамі і примусової служби в армії. Втім19-річний Джефрі Мелінджер зі штату Орегон сприйняв за честь лист, підписаний, як він наївно вважав, самим президентом Ніксоном:

«Там було написано: Вітання від президента США, твої друзі і сусіди обрали тебе захищати їх у лавах американських збройних сил».

Набір в армію у ті часи відбувався шляхом лотереї, яку проводив уряд серед усіх юнаків призовного віку. Відслуживши належний термін, Мелінджер залишився у війську ще на 40 років. Тепер він сержант – майор. І останній примусовий призовник, який залишився в американській армії, що зараз формується виключно на контрактній основі.

Мелінджер потрапив у диверсійно-розвідувальний батальйон. На його рахунку майже 4 тисячі стрибків з парашутом. Останній час він служив в Іраку. Зараз йому 58 і він готується до пенсії. День незалежності США Мелінджер зустріне зі старими друзями... які назавжди спочивають на арлінґтонському цвинтарі, біля Вашингтона:

«4-те липня – це спогад про ціну яку ми заплатили, за те щоб жити в цій країні так як ми зараз живемо. І деякі мої друзі – на тому цвинтарі».

Останній американський призовник Джефрі Меллінджер мріє, щоб служба в армії ніколи знову на стала примусовою.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG