Спеціальні потреби

Глава МВФ заявила про небезпеку «розвалу» світової торгівлі


Крістін Лаґард
Крістін Лаґард

Крістін Лаґард закликала уряди країн світу відмовитися від протекціонізму і посилити захист інтелектуальної власності.

Організації світової торгівлі загрожує «розвал», попередила глава Міжнародного валютного фонду Крістін Лаґард.

У своїй промові, з якою вона виступила в Гонконгу в середу, Лаґард закликала країни світу «відійти від протекціонізму». У цих словах можна побачити натяк на нещодавні рішення Вашингтона ввести високі мита на імпортну сталь та інші товари. Китай відповів на це підвищенням мит на американські товари. Таким чином виник цикл, який, на думку деяких експертів, може призвести до торговельної війни.

На думку Лаґард, вигода від торгівлі переважує витрати. Глава МВФ вважає, що безперешкодна глобальна торгівля за останні десятиліття сприяла значному зниженню числа людей, що живуть в умовах крайньої бідності.

Лаґард та інші експерти кажуть, що в результаті торгових воєн програють всі, і особливо 800 мільйонів людей у всьому світі, які, за оцінками Світового банку, живуть у жахливій бідності.

Хоча в мові Лаґард вбачається неявна критика адміністрації Трампа, вона також закликала країни світу, судячи з усього, включаючи Китай, більш фективніше захищати інтелектуальну власність. Президент Трамп і багато іноземних компаній, що працюють в Китаї, скаржаться на те, що їх змушують передавати технологічні секрети китайським партнерським компаніям в обмін на доступ на величезний китайський ринок.

Лаґард також закликала до проведення економічних реформ, у тому числі припинення політики, що передбачає несправедливі преференції для державних підприємств.

Лаґард заявила, що світова економіка переживає стійкий підйом, і настав час для економічних реформ, таких як відкриття доступу до сфери послуг в країнах, що розвиваються і розширення застосування цифрових технологій для поліпшення державних послуг, що надаються органами влади.

На думку Лаґард, економічні реформи мають невідкладний характер через посилення невпевненості, яка випливає з непорозумінь у торгівлі, невизначеної геополітичної ситуації, підвищення фіскальних і фінансових ризиків.

Виступ Лаґард відбувся напередодні засідань в МВФ і Світового банку, які пройдуть у Вашингтоні наступного тижня, де провідні економісти і фінансисти з усього світу будуть шукати вирішення проблем, пов’язаних з банківською сферою, торгівлею, дефіцитом і багатьма іншими сферами.

Дивіться також: Українські інженери завершили випробування розвідувального безпілотника. Відео

Українські інженери завершили випробування розвідувального безпілотника. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG