Спеціальні потреби

Китай намагається і виглядати миротворцем, і підтримувати Росію та просувати її пропаганду - Держсекретар США


Архівне фото: Держсекретар США Ентоні Блінкен
Архівне фото: Держсекретар США Ентоні Блінкен

У США сподіваються, що Китай використає свої важелі впливу на Росію як молодшого партнера для її спрямування до справедливого і міцного миру. Про це держсекретар США Ентоні Блінкен сказав у ексклюзивному інтерв’ю журналістці Euronews Ефі Куцокоста.

Крім того, Блінкен прокоментував поведінку Пекіна: “Я вважаю, що Китай намагається одночасно займати дві сторони. Він хоче, щоб його сприймали як того, хто намагається просувати мир, і водночас він продовжує підтримувати Росію різними способами – риторично доводячи свої аргументи в міжнародних інституціях, просуваючи російську пропаганду. І, як ми говорили кілька тижнів тому, навіть розглядаючи можливість надання Росії летальної допомоги”.

Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

Блінкен наголосив, що Китай має відносини з Росією, які дають йому певні важелі впливу. “Я не хочу це перебільшувати, але вони мають певні важелі впливу. Росія все більше залежить від Китаю. Це молодший партнер у цих відносинах. Тож ми сподіваємося, що Китай буде використовувати той голос, який він має щодо Росії, та важелі впливу, щоб вона рухалася до справедливого і міцного миру”, – сказав Блінкен у коментарі для Euronews.

Китай має переконати Росію поважати суверенітет України та повернути територію, яку вона захопила силою із порушенням Статуту ООН
Ентоні Блінкен

Щодо пропозицій лідера Китаю Сі Цзіньпіна щодо шляхів завершення війни Росії проти України Блінкен сказав: «По-перше, деякі ідеї миру, які китайці виклали на стіл, є позитивними. Дійсно, вони відображають те, що [...] багато з нас говорили протягом тривалого часу. Але насамперед слід зосередитися на такому елементі, як суверенітет. Китай має переконати Росію поважати суверенітет України та повернути територію, яку вона захопила силою із порушенням Статуту ООН, з порушенням суверенітету України”.

Блінкен також розповів, що наразі США працюють над зменшенням ризиків у сфері економічної співпраці зокрема торгівлі з Пекіном, особливо що стосується технологій.

«Так, ми конкуруємо. У конкуренції немає нічого поганого, якщо вона чесна. Але ми хочемо переконатися, що ця конкуренція не переростає в конфлікт. Ніхто не шукає конфлікту, навпаки. Ми хочемо переконатися, що ми цього уникнемо”, - сказав держсекретар, відповідаючи на запитання про ескалацію напруженості довкола Тайваню.

Якби сталася якась криза [між Китаєм і Тайванем - ред.], це мало б жахливий руйнівний вплив на світову економіку.
Ентоні Блінкен

“50% глобального торговельного трафіку щодня проходить через Тайванську протоку, 70% напівпровідників, які нам потрібні для наших смартфонів, посудомийних машин, автомобілів, виготовляються у Тайвані. Якби сталася якась криза в результаті чогось, що зробив Китай, це мало б жахливий руйнівний вплив на світову економіку, тому країни в усьому світі сподіваються, що всі будуть поводитися та діяти відповідально”, - додав Блінкен.

Як повідомляв Голос Америки, директор ФБР Крістофер Рей вважає, що поведінка Китаю свідчить про можливі плани захопити Тайвань.

А президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила під час візиту до Пекіна, що китайський лідер Сі Цзіньпін готовий до переговорів із президентом України Володимиром Зеленським, за "правильних умов і часу".

Форум

XS
SM
MD
LG