Спеціальні потреби

Держдеп: Китай утримує у таборах до 2 мільйонів мусульман


На фото: етнічні казахи моляться у мечеті в Уйгурському автономного регіоні Китаю
На фото: етнічні казахи моляться у мечеті в Уйгурському автономного регіоні Китаю

У ході слухань у Сенатському комітеті з міжнародних з відносин присвячених ситуації з правами людини у Китаї чиновник Державного департаменту США заявив, що Китай утримує 800 000 представників мусульманської меншості країни у таборах.

Особи, які побували у таборах розповідають, що там їх піддають індоктринації, а умови утримання є жорсткими

"За оцінкою уряду США з квітня 2017-го року влада Китаю на невизначений термін затримала щонайменше 800 000, а можливо і понад 2 мільйонів уйгурів, етнічних казахів та інших членів мусульманських меншин у таборах", - заявив Скотт Басбі (Scott Busby), заступник Державного секретаря з питань демократії, прав людини та праці.

Чиновник відзначив, що затриманим здебільшого не висувають звинувачень, а їх родини не інформують про місцезнаходження затриманих. За словами Басбі, особи, які побували у таборах розповідають, що там їх піддають індоктринації, а умови утримання є жорсткими.

Численні світові ЗМІ повідомляють про те, що у Китаї представників мусульманських меншин примусово піддають "перевихованню" у спеціальних таборах.

У листопаді у Палаті представників Конгресу США було представлено проект законодавства, яке пропонує застосувати Закон Магнітського, який карає порушників прав людини, щодо китайських урядовців відповідальних за утиски уйгурів.

Законопроект також закликає "покінчити з безпідставними затриманнями, тортурами та залякуваннями цих спільнот всередині Китаю та за його межами".

Дивіться також: Курт Волкер: Росія має повернути українських моряків до Різдва

Курт Волкер: Росія має повернути українських моряків до Різдва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG