Спеціальні потреби

Китай співпрацює з Росією проти американської розвідки - ЗМІ


Лідери Китаю та Росії
Лідери Китаю та Росії

Стало відомо, що Китай ділився розвідданими з Росією.

Агентство має "серйозні вказівки" на те що Китай ділився результатами своєї контррозвідки з Росією, де деякі агенти ЦРУ використовували подібну систему таємного зв'язку

Упродовж двох років, починаючи з кінця 2010 року, китайська влада викрила мережу американської розвідки по всьому Китаю. Було страчено десятки людей, підозрюваних у шпигунстві на користь США. Про це повідомляє видання Foreign Policy.

Зараз, через вісім років після цих подій стало відомо, що ЦРУ тоді втратило систему зв'язку, яку воно у той час використовувало для взаємодії з джерелами. Вважається, що агентство недооцінювало здатність Китаю проникнути в американську мережу.

Один з колишніх високопосадовців ЦРУ також повідомив, що агенція має дані, які вказують що Китай ділився розвідданими, які отримала контррозвідка країни з Росією. Агенти ЦРУ використовували у Росії систему таємного зв'язку подібну до тої, яка використовувалась США у Китаї.

У той час коли розвідувальна мережа агентства була розкрита в Китаї, втратився зв'язок і з багатьма російськими агентами. Окрім слів агента, це підтверджує січневий матеріал NBC News.

"Ви могли б сказати, що китайці не здогадаються. Але Міністерство державної безпеки Китаю (яке займається внутрішньою і зовнішньою розвідкою, - ред. ГА) вміє залучати потрібних людей", - розповідає колишній співробітник американської розвідки.

Вважається, що викрити мережу агентів ЦРУ у Китаї вдалось завдяки переходу працівників американської розвідки на бік Пекіну . Щоб вивести американських агентів із Китаю, було проведено рятувальні операції і кільком агентам вдалось втекти.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів США оголосило про запровадження низки заходів щодо компаній з Росії та Китаю, які проводили незаконні перевезення задля Північної Кореї. Міністерство оголосило про включення до переліку однієї особи і трьох компаній, включаючи російську компанію Profinet і її генерального директора.

США продовжують спонукати Північну Корею до денуклералризації і продовжують вести торговельну війну з Китаєм.

Обмеження імпорту нафти до Північної Кореї є одним з основних пріоритетів США, однак, Китай та Росія шкодять цим діям. "Нафта – це кров зусиль Північної Кореї зі створення та фінансування ядерної зброї", - заявляла посол США до ООН Ніккі Гейлі в вересні 2017 року після затвердження ООН санкцій спрямованих на обмеження імпорту нафти.

Під санкції також підпала китайська логістична фірма Dalian Sun Moon Star, а також її філіал в Сінгапурі SINSMS, які, за повідомленнями Міністерства фінансів США, використовували підробні документи з метою перевезення алкоголю, тютюну та тютюнових виробів до Північної Кореї з порушенням санкції США та ООН.

Дивіться також: CША: дії Росії в Азовському морі є спробою дестабілізувати Україну. Відео

CША: дії Росії в Азовському морі є спробою дестабілізувати Україну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:17 0:00

  • 16x9 Image

    Олексій Коваленко

    Журналіст, ведучий щоденних телепрограм Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми розслідування воєнних злочинів, міжнародних санкцій, військової та економічної підтримки України від США та ЄС. Досліджую питання свободи медіа та протидії російській дезінформації і пропаганді.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG