Спеціальні потреби

Китай заявив, що успішно випробував космічну ракету повторного використання


Запуск ракети Long March 5 Y-4, 23 липня 2020
Запуск ракети Long March 5 Y-4, 23 липня 2020

Китай заявляє, що успішно посадив на земну поверхню свій перший космічний корабель для повторного використання після двох днів на орбіті. Цю новину оприлюднило 6 вересня державне інформаційне агентство Сіньхуа.

За повідомленням, корабель приземлився в Центрі запуску супутників Цзюцюань, що розташований в пустелі на північному заході країни. Його запустили 4 вересня за допомогою ракети Long March 2F.

Наразі неможливо підтвердити приземлення чи деталі щодо космічного судна. Ані Сіньхуа, ані будь-яке інше державне медіа не оприлюднили фотографій чи інших подробиць.

Намагання розробити космічний корабель багаторазового використання – це останній з проєктів Китаю з розвитку космічної галузі країни.

Пекін відправив свого першого космонавта на орбіту в 2003 році. Торік Китай став першою державою, що висадила робота на протилежному боці місяця. Ще один китайський робот досліджує поверхню Марса.

Заснована Ілоном Маском у США компанія SpaceX у травні стала першою у світі, що вперше почала використовувати ракети багаторазового застосування для запуску людей на МКС. До того американське космічне агентство NASA роками запускало шаттли - космічні кораблі, які виходили на орбіту на одноразових ракетах, а потім поверталися назад на землю як літаки.

Радянське космічне агентство також розробило схожий корабель – "Буран", але він здійснив лише один безпілотний політ у 1988 році.

Дивіться також: Скільки мільярдів втрачає Нью-Йорк через порожні зали на Бродвеї. Відео

Скільки мільярдів втрачає Нью-Йорк через порожні зали на Бродвеї. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:54 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG