Спеціальні потреби

Екс-президента Киргизстану засудили заочно


Суд у Киргизстані засудив колишнього президента Курманбека Бакієва до 24 років позбавлення волі за зловживання владою та виніс вирок довічного ув'язнення братові екс-президента Джанишу за звинуваченнями, які включають вбивства.

Брати Бакієви були засуджені заочно за їх роль в порушеннях, які призвели до кривавого повстання 2010 року, в результаті чого було скинуто президента.

Колишній президент і його брат втекли до Білорусі, де їм було надано політичний притулок. Влада Киргизстану домагається їх екстрадиції.

Загальнонаціональні протести проти корупції і злиднів призвели до відходу колишнього президента Бакієва від влади. Його повалення викликало насильницькі сутички між етнічними киргизами і узбеками, внаслідок яких загинуло щонайменше 80 осіб.

Суд постановив, що брат Бакієва, Джаниш, був причетним до загибелі високопоставленого чиновника уряду, який, за повідомленнями, посварився з братами, а потім оголосив про свої плани приєднатися до опозиції.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG