Спеціальні потреби

У киргизькому місті Ош сталися криваві заворушення


Наслідки заворушень у киргизькому місті Ош
Наслідки заворушень у киргизькому місті Ош

Тимчасовий президент Киргизстану Роза Отунбаєва закликала до спокою місті Ош, що на півдні країни, де, за повідомленням представників медичної служби, в результаті заворушень 23 особи загинули і понад 300 отримали поранення.

Сутички між етнічними киргизами та узбецькими групами розпочалися вночі і продовжувались до ранніх годин у п’ятницю.

Учасники заворушень вибивали вікна, грабували крамниці і підпалювали автомобілі, спонукуючи киргизький уряд проголосити надзвичайний стан в Оші і трьох сусідніх районах. Представник киргизького уряду сказав, що органи влади надіслали до місця заворушень бронетранспортери і встановили комендантську годину.

Південний район Киргизстану – це опорний пункт колишнього президента Курманбека Бакієва, якого усунуто від влади у квітні в результаті повстання, під час якого загинуло 85 людей.

З того часу стабільності Киргизстану загрожують спорадичні випадки насильства і заворушення.

Співробітниця правозахисної організації Вахта прав людини Андреа Берґ, яка перебуває в Оші, сказала Голосу Америки, що в п’ятницю вранці в місті було спокійно після того, як протягом ночі вона чула перестрілку.

Пані Берґ сказала, що міжнародні організації в місті Ош в п’ятницю не працювали і порадили своїм співробітникам залишитися вдома.

XS
SM
MD
LG