Спеціальні потреби

У Киргизстані членів нового антикорупційного органу набирають в прямому ефірі


Влада Киргизстану в прямому ефірі проводять відбір членів у новий антикорупційний комітет, покликаний боротися з економічними злочинами. Про це повідомляє агентство Associated Press.

Незвичайна процедура стала кульмінацією процесу реструктуризації органів з боротьби з корупцією, який розпочався із закриття фінансової поліції, що себе скомпрометувала.

За словами влади, новий комітет необхідний країні для пожвавлення національної економіки, розвиток якої гальмує повсюдне хабарництво і кумівство.

Колишні співробітники фінансової поліції критично відгукуються про зміни, що відбуваються, вважаючи своє звільнення незаконним. У минулі вихідні група звільнених службовців направила лист депутатам киргизького парламенту, звинувативши високопоставлених членів уряду в спробах перешкодити боротьбі з економічною злочинністю. Уряд, однак, підкреслює, що співробітникам розформованої фінполіціі була надана можливість пройти випробування і увійти до складу нового антикорупційного органу.

У понеділок киргизькі телеканали транслювали в прямому ефірі процес відбору кандидатів: глядачі могли спостерігати за тим, як ті, хто бажає увійти до складу комітету, виконують завдання, а закадровий голос коментував, що відбувається на екрані.

Пізніше прес-служба прем'єр-міністра країни опублікувала результати тесту, в ході якого учасникам необхідно було відповісти на 100 питань. У заяві було названо імена кандидатів, які впоралися з завданням краще і гірше всіх.

В ході наступних етапів тестування, які займуть 4 дні, планується скоротити число кандидатів з 1400 до 400.

Відтак, учасникам, які залишаться, належить пройти медичне обстеження, перевірку фізпідготовки і співбесіди. За підсумками цих процедур будуть відібрані 177 осіб, які і увійдуть до складу Державної служби по боротьбі з економічними злочинами.

Настільки відкритий процес відбору кандидатів є безпрецедентним досвідом для країни, де багато урядових службовців отримують призначення по знайомству або за гроші.

Новий уряд під керівництвом прем'єр-міністра Омурбека Бабанова намагається уникнути будь-яких порівнянь з урядом президента Курманбека Бакієва, поваленого в 2010 році в результаті антиурядових виступів у зв'язку із загальним обуренням з приводу засилля корупції та застою економіки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG