Спеціальні потреби

Правозахисники критикують Киргизстан за дискримінацію узбеків


Правозахисники критикують Киргизстан за дискримінацію узбеків
Правозахисники критикують Киргизстан за дискримінацію узбеків

Правозахисні організація «Міжнародна амністія» та «Вахта прав людини» кажуть, що нездатність влади Киргизстану порушити судову справу проти осіб, відповідальних за торішні криваві міжетнічні сутички, може призвести до спалаху нового насильства в країні.

У червні 2010 року, внаслідок сутичок у південному Киргизстані між етнічними киргизами та узбеками, загинуло близько 470 осіб і сотні тисяч залишили свої домівки.

В оприлюднених сьогодні міжнародними правозахисними організаціями окремих доповідях говориться про упередженість киргизького уряду до узбецької меншості під час п’ятиденних заворушень, як такох в ході розслідування та судових процесів, які відбувалися згодом.

Обидві організації кажуть, що узбеки, які становлять меншість населення Киргизстану, склали 75 відсотків жертв сутичок. Проте, більшість затриманих - приблизно 85 відсотків - також були узбеками. Із 124 осіб, проти яких висунуто офіційні обвинувачення у вбивстві, 115 були узбеками.

Базована у Лондоні «Міжнародна амністія» вказує на «етнічну упередженість і корупцію», яка, на погляд авторів доповіді, є джерелом «поширеної безкарності» у Киргизстані.Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG